GeriDünya 2003’te tarih şart
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2003’te tarih şart

AKP Lideri Erdoğan, ABD Başkanı Bush ile yarın Beyaz Saray'da yapacağı görüşmede şu mesajları verecek. AB'yle üyelik müzakerelerine 2003 sonuna kadar başlamamız lazım. Körfez zararları karşılanmadı, yeni zararlara tahammülümüz yok.

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 12 Aralık Kopenhag Zirvesi öncesindeki en önemli randevusu için bugün Washington'a gidiyor. Yarın Başkan George W.Bush ile görüşecek olan Erdoğan için, iki ülke ilişkilerinde ilk kez, resmi görevi olmayan bir parti liderine A tipi protokol hazırladı. Erdoğan temasları sırasında, Türkiye'nin hala 1991 Körfez Savaşı'ndaki kayıplarını telafi edemediğini vurgulayacak. Erdoğan'ın özellikle Körfez Savaşı'nın bölgede yarattığı boşluğun PKK terörünü tırmandırdığı, bu nedenle Türkiye'nin can kayıplarına dikkat çekeceği belirtildi.

Erdoğan, AB'nin Türkiye için öngördüğü 2005 yılında şartlı müzakere tarihi formülüne kesin bir dille karşı çıkacak ve 2003'ün sonuna kadar bir süre içinde müzakere tarihi isteğini yineleyerek ‘‘40 yıldır beklediğimiz yeter’’ mesajını verecek.

AKP Lideri, gezisinin New York ayağında ise BM Genel Sekreteri Kofi Annan'la bir araya gelecek. Erdoğan, ABD gezisi öncesinde dün akşam Kopenhag'a geçti. Bu sabah Danimarka Başbakanı Rasmussen ile bir araya gelecek olan Erdoğan'ın ilk görüşmelerinde, muhatabının daha önce kendisinden istediği Kopenhag Kriterleri için Türkiye'nin yazılı taahhüdüne ilişkin mektubu da iletmesi bekleniyor.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False