GeriDünya 19'ncu yüzyıldan bu yana en sıcak yıl
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

19'ncu yüzyıldan bu yana en sıcak yıl

İngiliz meteoroloji uzmanları, atmosferdeki değişimin, bu yıl 19'ncu yüzyıldan beri en sıcak yılın yaşanmasına yol açtığını bildirdiler. Yapılan araştırmalar, ozon tabakasındaki delik, hava kirliliğindeki artış gibi etkenlerin, dünyanın ısınmasına yol açtığını ortaya koyarken, bu yılın ortalama sıcaklık artışının, 19'ncı yüzyıldan bu yana yaşanan en sıcak yıla göre 0.7 derece daha fazla olduğu belirtildi. Kayıtlara göre, 1997 yılını sıcaklık bakımından, sırasıyla 1995, 1990, 1990, 1991, 1994, 1988, 1983, 1987, 1996 ve 1989 yılları izliyor. Havabilimciler, atmosferin, son buzul çağından, yani son 20 bin yıldan bu yana 5 derece ısındığına dikkat çekerek, bunun önemli bir rakam olduğunu belirtiyorlar. Gelecek yüzyıl içinde de, sıcaklığın 3 derece daha yükseleceği tahmin ediliyor.

Paris 100 yıl sonra Sibirya gibi olacak

Fransa'da meteoroloji konusunda yapılan bilimsel bir araştırmaya göre, Paris, atmosferdeki değişiklikler ve sera etkisi yüzünden yüzyıl sonra Sibirya gibi olacak. Le Figaro gazetesinde çıkan haberde, 100 yıl içinde dünyada önemli hava değişiklikleri beklendiği bildirildi.

Yapılan araştırmaya göre, hava kirliliğini düşürmek için gerekli tedbirler alınmadığı takdirde, Batı Avrupa'da hava önemli ölçüde soğuyacak ve Paris'in havası Sibirya gibi olacak.

Le Figaro'nun haberine göre, buzulların çözülmesi sonucu okyanusa soğuk su akışı olacak, bu da Atlas Okyanusu'ndan Norveç'e kadar uzanan sıcak akıntısının etkisini kesecek, akıntı Cebelitarık'ta kalacak ve sonuçta Doğu Avrupa'da sıcaklık dört derece düşücek.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False