GAZİANTEP HABERLERİ

Dünya Markası Robot Yazılımları Gaziantep’te

IHA
24.04.2015 - 16:23 |Son Güncelleme :

HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ (HKÜ)KIT KULÜBÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN VE 2 GÜN SÜRECEK OLAN “KITTECH ROBOT VE YAZILIM GÜNLERİ & HASAT (HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ AR-GE TEKNOLOJİLERİ) PROJE PAZARINDA ROBOT YAZILIMLARI”; HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİNDE, TÜRKİYE VE DÜNYANIN ÖNDE GELEN TEKNOLOJİ ŞİRKETLERİNİN YÖNETİCİLERİ, SEKTÖRE İLGİ DUYAN AKADEMİSYENLER VE YÜZLERCE ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTU.

IHA

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) KIT Kulübü tarafından düzenlenen ve 2 gün sürecek olan “KITTECH Robot ve Yazılım Günleri & HASAT (Hasan Kalyoncu Üniversitesi AR-GE Teknolojileri) Proje Pazarında robot yazılımları”, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde, Türkiye ve dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinin yöneticileri, sektöre ilgi duyan akademisyenler ve yüzlerce öğrenciler ile buluştu.
Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde 24-25 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen “KITTECH Robot ve Yazılım Günleri & HASAT Proje Pazarı”, Türkiye ve dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinin yöneticilerini, sektöre ilgi duyan akademisyenlerle ve yüzlerce öğrenciyle buluşturmayı amaçlıyor. Etkinlik boyunca robotik teknolojiler üzerine; yazılım ve otomasyon temalı yarışma, konferans, çalıştay ve atölye çalışmaları düzenlenecek.
Bunun yanında etkinlik kapsamında RC yarışları, insanımsı robot gösterimi, endüstriyel robotlar ve yeni nesil teknoloji robotlarının tanıtım ve sunumları yer alacak. Alt etkinlikler, ana etkinlik ile eş güdümlü yürütülecek.
1.gün kapsamında ilk olarak Hasan Kalyoncu Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Araştırma Görevlisi Mehmet Sakin tarafından KIT Kulübünün genel bir tanıtımı yapıldı. Daha sonra Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Tamer Yılmaz “İnovatif Liderlik”, DEVELOAD Yazılım Şirketi Kurucusu Daron Yöndem “Bulut Bilişimde Microsoft, Google ve Amazon Neler Yapıyor?”, Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Öğretim Görevlisi Orçun Madran “Öğretim Teknolojisi Olarak Robot Kullanımı ve Robot Programlama”, Teakolik Communication Partner’i Hamza Şamlıoğlu “Sosyal Medyada Güvenlik Riskleri”, ADEO Siber Güvenlik Birim Müdürü Eyüp Çelik “Bilişim Sistemleri ve Hacking Yöntemleri” ve E-nerjik.com kurucusu Senem Anıl “Startup Dünyası” sunumlarıyla deneyimlerini, önerilerini ve iş olanaklarını paylaştılar.
Etkinlik içerisinde; “KITTECH Robot ve Yazılım Günleri & HASAT Proje Pazarı” Yarışma Kategorisi, HASAT (Hasan Kalyoncu Üniversitesi AR-GE Teknolojileri) Proje Pazarı ile en iyi teknoloji projelerinin sunumları, 2 farklı kategoride, 6 farklı türde Robot ve Yazılım Yarışmaları, Teknoloji sektörünün önde gelen konuşmacılarının katılacağı 20’den fazla Konferans ve Robot Gösterileri, RC Etkinlikleri, Simülasyon Aktiviteleri ve birçok farklı kategoride Çalıştay ve atölye çalışması düzenlenecek.
Robot Yarışmalarında, “Çizgi İzleyen Robotların Zaman ile Mücadelesi” Yarışmasında, belirlenen parkur çizgilerini takip ederek en kısa sürede tamamlayan grup 1.sine bin TL, 2.sine 750 TL ve 3.süne 500 TL ödül verilecek. “Serbest Robot” Yarışmasında; özgün robot projeleri sergilenerek, başarılı olan grup 1.sine 4 bin TL, 2.sine 2 bin TL ve 3.süne bin TL ödül verilecek. “Mini Sumo” Yarışmasında ise; Mini Sumo Robotlarının birbirleri ile savaşını içeren yarışmada, başarılı olan grup 1.sine bin TL, 2.sine 750 TL ve 3.süne 500 TL ödül verileceği açıklandı.
İnovasyon ve Ar-GE Yarışmalarında, “Akıllı Projelerin” yarıştığı yarışmada, grup 1.sine 2 bin TL, 2.sine bin 500 TL ve 3.süne bin TL ödül verilecek. “Proje Fikirleri” yarışmasında “en iyi fikirler yarışıyor”kategorisinde 1. olan gruba 2 bin 500 TL, 2.sine bin 500 TL ve 3.süne bin TL ödülün verileceği belirtildi.
2 gün boyunca toplamda 25 bin TL ödül dağıtılacağı açıklandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Dünya Markası Robot Yazılımları Gaziantep’te hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Nisan 2015 tarihinde saat 16 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dünya Markası Robot Yazılımları Gaziantep’te haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

07 Mart 2021, Pazar
 • İmsak
  05:27
 • Güneş
  06:46
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  16:03
 • Akşam
  18:37
 • Yatsı
  19:51
Sayfa Başı