ZONGULDAK HABERLERİ

Doç. Dr. Göksu ’Türk Dünyası Meseleleri’ni Anlattı

IHA
23.03.2015 - 10:44 |Son Güncelleme :

NEVRUZ GÜNÜ KUTLAMALARI KAPSAMINDA BİR KONFERANS VERMEK ÜZERE BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ'NE DAVET EDİLEN TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. ERKAN GÖKSU, PROF. DR. ARİF AMİROV KONFERANS SALONUNDA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU.

IHA

Nevruz Günü Kutlamaları kapsamında bir konferans vermek üzere Bülent Ecevit Üniversitesi’ne davet edilen Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Erkan Göksu, Prof. Dr. Arif Amirov Konferans Salonunda öğrencilerle buluştu.
“Türk Dünyası Meseleleri” başlıklı konferans, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Altın, Genel Sekreter Abdülkadir Açar, Genel Sekreter Yardımcısı Osman Demir, Üniversitemizin akademik ve idari personel ile öğrencilerin katılımları ile gerçekleştirildi. Doç. Dr. Erkan Göksu konuşmasına, Türk ve İslam Dünyalarının Nevruz Bayramını kutlayarak ve kültür coğrafyamızın daha güzel ve barış içerisinde günler görmesini dileyerek başladı.
Nevruz Bayramının kutlandığı coğrafyalar hakkında bilgi veren Göksu, dünya üzerinde dini bayramlar haricinde en geniş coğrafyada kutlanan bayramın Nevruz olduğunu söyledi. Nevruzun ilk ortaya çıktığı coğrafya ile bugün kutlandığı coğrafya arasında büyük farkı sunusunda yer alan harita üzerinde gösteren Doç. Dr. Erkan Göksu, Nevruz kelimesinin çeşitli dillerdeki fonetik farklılıklarını anlattı.
Göksu ayrıca Türk tarihinin bilinen en eski kutlamalarından biri olan Nevruzun İslami dönemde de devam ettiğini vurgulayarak farklı tarihi kaynaklarda Nevruz hakkında verilen bilgileri de izleyicilerle paylaştı. Konferansın sonunda öğrencilerin sorunlarına da cevap veren Doç. Dr. Erkan Göksu’ya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Altın ve Prof. Dr. Hale Sayan Özaçmak tarafından teşekkür armağanları takdim edildi. Göksu, salondan ayrılmadan öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Doç. Dr. Göksu ’Türk Dünyası Meseleleri’ni Anlattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Mart 2015 tarihinde saat 10 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Doç. Dr. Göksu ’Türk Dünyası Meseleleri’ni Anlattı haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

27 Şubat 2021, Cumartesi
 • İmsak
  05:59
 • Güneş
  07:24
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  16:15
 • Akşam
  18:47
 • Yatsı
  20:07
Sayfa Başı