KAYSERİ HABERLERİ

Dilencilikle Mücadele Projesi Başladı 13 Dilenciye İşlem Yapıldı

IHA
14.08.2015 - 14:22 |Son Güncelleme :
Dilencilikle Mücadele Projesi Başladı 13 Dilenciye İşlem Yapıldı
IHA

Kayseri Valiliği tarafından ’Dilenciliği Meslek Edindirmeyelim’ adı altında başlatılan 8 kurumun da desteklediği projenin ilk gününde 13 dilenci hakkında işlem yapıldı.
Kayseri Valiliği tarafından başlatılan ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen ’Dilenciliği Meslek Edindirmeyelim’ projesi dün başladı. Polis ekipleri tarafından Cumhuriyet Meydanı başta olmak üzere büyük alışveriş merkezleri ve işlek caddelerdeki trafik ışıklarında önlem alındı.
Dilencilik yaparak vatandaşların duygularını istismar edenlerden 13 kişi polis ekipleri tarafından yakalanarak haklarında işlem yapıldı.
Vali Orhan Düzgün projenin başlamasından önce yaptığı açıklamasında vatandaşlardan dilencilere para vermemelerini isteyerek, "“Vatandaşlarımız dilencilere para verdiği sürece, onlar dilenmeye devam edecektir. Dilencilik bir mağduriyet şekli değildir, dilencilik sayesinde kazanılan paranın kolay ve cazip olması yaşanan dilencilik olaylarının artmasına sebep olmaktadır. Dilencilere verilen her para onları sokakta kalmaya yönlendirmektedir. Bu nedenle dilencilere para vermeyerek dilenciliğin azalmasına katkıda bulunalım. Gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza Kaymakamlıklarımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, belediyeler, hayırsever vatandaşlarımız, dernek ve vakıflar tarafından zaten yardım yapılmaktadır. Çalışamayacak durumda olan vatandaşlarımızın bu kurum ve kuruluşlara başvurması gerekir. Çalışabilecek durumda olan vatandaşlarımız ise İŞ-KUR Müdürlüğü’ne başvursunlar. Şu anda Kayseri’de sanayi kuruluşlarımızca 9.500 işçi aranmaktadır.” demişti.
Başlatılan projeye Kayseri Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı İl Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı protokole imza atarak projeye destek vermişti.
İmzalanan protokole göre “Dilenciliği Meslek Edindirmeyelim” projesi kapsamında kurumlar arasında planlı ve koordinasyonlu çalışmalar yürütülecek, vatandaşların bilinçlendirilmesi amacıyla broşür dağıtılacak, özellikle çocuk ve genç yaştaki dilenciler sportif ve sosyal etkinliklere yönlendirilecek, uzman personel eşliğinde aile ziyaretleri yapılacak ve dilenciler tespit edilerek yardım kuruluşları ya da İŞ-KUR Müdürlüğü’ne yönlendirilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Dilencilikle Mücadele Projesi Başladı 13 Dilenciye İşlem Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dilencilikle Mücadele Projesi Başladı 13 Dilenciye İşlem Yapıldı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

04 Şubat 2021, Perşembe
 • İmsak
  06:11
 • Güneş
  07:34
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:10
 • Yatsı
  19:28
Sayfa Başı