GeriFutbol Derbide ilk heyecan
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Derbide ilk heyecan

Turkcell Süper Lig'de Galatasaray ile Beşiktaş arasında yarın yapılacak sezonun ilk derbisi, iki takımda da pek çok oyuncu için Türkiye'deki ilk derbi olma özelliğini taşıyor.

Ezeli rakiplerin bu sezonki kadrolarında bulunan birçok futbolcu, Galatasaray-Beşiktaş rekabetinde ilk kez forma giyebilme olasılığının heyecanını yaşıyor. Öncelikle her iki takımın teknik adamları Türkiye kariyerlerinde ilk kez birbirlerine rakip olarak takımlarının başında sahaya çıkacak.

Beşiktaş'taki ikinci sezonunu geçiren Mustafa Denizli ile Galatasaray'ın başında ilk sezonunu yaşayan Frank Rijkaard, ilk kez derbide karşı karşıya gelecek. Galatasaray'ın bu sezonki kadrosunda yer alan 14 futbolcu, daha önce sarı-kırmızılı formayla Beşiktaş'a karşı oynamadı.

Yeni transferler Leo Franco, Ufuk Ceylan, Gökhan Zan, Elano Blumer, Abdul Kader Keita, Mustafa Sarp ve Caner Erkin'in yanı sıra, genç oyuncular Murat Akça, Alparslan Erdem, Semih Kaya, Serkan Kurtuluş, Serdar Eylik ve geçmişteki maçlarda Beşiktaş'a karşı çeşitli nedenlerden dolayı forma şansı bulamayan Emre Güngör ile Serkan Çalık, görev verilmesi halinde ilk kez Beşiktaş'a karşı Galatasaray forması giyecek.

Sezon başında sürpriz biçimde Beşiktaş'tan Galatasaray'a geçen Gökhan Zan ise eski takımına karşı ilk derbide sakatlığı nedeniyle forma giyemeyecek.
Beşiktaş'ın bu sezonki kadrosunda ise daha önce Galatasaray'a karşı forma giymemiş 11 futbolcu bulunuyor.

Yeni transferler Matteo Ferrari, Michael Fink, Rodrigo Barbosa Tabata, Rıdvan Şimşek, Erhan Güven, İsmail Köybaşı, Onur Bayramoğlu'nun yanı sıra, genç oyuncular Necip Uysal ve Korcan Çelik, geçmişte forma şansı bulamayan Erkan Zengin ve Batuhan Karadeniz görev verilmesi halinde ilk kez derbi heyecanı yaşayacak.

Bu arada Nihat Kahveci de yaklaşık 8 yıl sonra Galatasaray'a karşı sahaya çıkacak.
False