Derbi öncesi olaylar çıktı

Derbi öncesi olaylar çıktı

Türkiye Bayanlar Voleybol Ligi Final Etabı 1. devre maçında Fenerbahçe Grundig ile Galatasaray Daikin’in karşılaşacağı mücadele öncesi maçın oynanacağı Atatürk Voleybol Salonu’nda olaylar çıktı. Saat 21:45'te başlayabilen karşılaşma yaklaşık 2 saat sonra biterken salondan Fenerbahçe Grundig 3-1 galip ayrıldı.

Haberin Devamı

Galatasaraylı taraftarların küfürlü tezahüratlarıyla yükselen tansiyon, Fenerbahçeli taraftarların salona girmesiyle daha da arttı. İki ekibin taraftarları birbirlerine sataşırken, Fenerbahçeli taraftarların sarı-kırmızılı taraftarların bulunduğu tribüne yönelmesi olayların fitilini ateşledi.

İki tribünden de koltuklar ve yabancı maddeler atılırken, Galatasaray tribünlerinden oyun alanına atlayan bir taraftar buradan sarı-lacivertlilerin bulunduğu tribüne çıktı. Burada bir taraftarla gırtlak gırtlağa kavga eden sarı-kırmızılı taraftar, Fenerbahçeli taraftarlar tarafından tribünden aşağı atıldı. Tribünden aşağı atılan holigan gözaltına alındı.

Derbi öncesi olaylar çıktı


Bir Galatasaray taraftarı da başına isabet eden yabancı cisimle yaralanırken her iki takım oyuncuları da soyunma odalarına kaçtı.

Haberin Devamı

Derbi öncesi olaylar çıktı
23 NİSAN'DA ÇOCUKLARI AĞLATTILARBu sırada Galatasaray Daikin’ın smaçörü Ezgi Arslan Güç, kafasına çevik kuvvet polisinden aldığı kaskı kafasına takarak yabancı cisimlerden korundu.

Derbi öncesi olaylar çıktı


Her iki takım, voleybol federasyonu ve güvenlik yetkililerinin yaptığı görüşmeler sonrasında her iki takımın taraftarlarının da tribünleri boşaltmasına ve daha sonra maçın başlamasına karar verildi. Taraftarların tribünleri boşalttıkdan sonra, saat 21:45'de karşılaşma başladı. Yaklaşık 2 saat süren karşılaşmadan Fenerbahçe Grundig 3-1'lik galibiyetle ayrıldı.

Derbi öncesi olaylar çıktı
OLAYLI DERBİ FENERBAHÇE'NİN

Haberle ilgili daha fazlası: