Değerlerimizi kaybediyoruz

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, UEFA Avrupa Ligi play-off turunda 2-1 yenildikleri Anderlecht maçına ilişkin olarak, 'Bizim başarılı olduğumuz 2,5 sezona baktığımızda ortaya koyduğumuz, ön plana çıkardığımız değerler vardı. Bunları genel anlamda kaybetmeye başladık” dedi.

Sağlam, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, UEFA Ligi'ne katılmak için iyi mücadele etmek gerektiğini, bugün iyi mücadeleyi sahaya yansıtamadıklarını söyledi.

Anderlecht gibi bir takıma karşı avantaj elde etmek için belli gerekleri yerine getirmek zorunda olduklarını anlatan Sağlam, şunları söyledi: “90 dakikaya baktığımızda bize UEFA Avrupa Ligi'nde avantaj sağlayacak skor için gerekli mücadeleyi gösteremedik. İkinci yarı penaltıdan, maç 1-1 olduktan sonra oyundan tamamen koptuk. Maçı çevirecek zaman vardı ama saha içinde oyuncularımız tribünde de taraftarlarımız tamamen oyun disiplininden uzaklaştı.

Öne geçtikten sonra rakibin ileri çıktığı anlarda defansı eksik yakaladığımız durumlarda final paslarını değerlendirsek devreye farklı bir skorla gireilirdik. Rakip kaliteli oyunculardan kurulu ve bizim dağınık durummuzdan yararlanıp oyuna tamamen hakim oldu. Bizim başarılı olduğumuz 2,5 sezona baktığımızda ortaya koyduğumuz, ön plana çıkardığımız değerler vardı. Bunları gneel anlamda kaybetmeye başladık. Bu durum geleçek açısından olumsuz bir durum Bursaspor için ama bunu geri çevirmeye çalışacağız ve çevirecğiz de. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

İkinci maç için işlerinin çok zor olduğunu vurgulalyan Sağlam, ancak henüz herşeyin bitmediğini belirtti.

Sağlam, “Taraftarlarla sorun yaşadınız. Aynı zamanda İbrahim Kaş ve Volkan Şen de taraftarla sorun yaşadı. Ayrıca taraftarın transfer talebi vardı. Bu konuda ne diyeceksiniz?” sorusunu, şöyle yanıtladı: “Ben sadece bir taraftarla sorun yaşadım. Ancak takımın içinde bulunduğu durum malesef bana mutluluk vermiyor ama tabi ikinci maç nasıl geçer bilemem. Lige kadar kadar vaktimiz var. Hem tranfser açısından hem takım içindeki birkaç oyuncunun disipsinsizliğini ortadan kaldırıp bize ait değerleri ortaya koymak için vaktimiz var. Olaya müdahele edecek gücümüz de var.”

“Takımda disiplin sorunu var. Özellikle Volkan ve Sercan'a yönelik eleştiriler var. Bu konuda ne diyeceksiniz?” sorusunu Sağlam, “Bir oyuncu kötü oynayabilir, hata yapabilir, kendi kalesine de gol atabilir. Bunu kendi içimizde telore edebiliriz ama iş grup disiplinini, koskoca takımı zedeleyecek duruma varınca olaya müdahale yapmamız lazım. Ciddi anlamda herkesin biz de dahil olmak üzere şapkasını önüne koyup düşünmesi lazım. 2,5 senelik süreç sonunda futbolcu, taraftar, yönetim ve camia olarak beklentimiz çok arttı. Sakin olmak lazım. Çok büyük beklentiler içine girmeyip bu tür tepkileri ortaya koymamak lazım” diye cevapladı.
Haberle ilgili daha fazlası: