ANKARA HABERLERİ

Cumhurbaşkanı’na AKM sunumu

Hürriyet Haber
26.05.2016 - 17:13 |Son Güncelleme :

Davutoğlu’nun başbakanlığı sırasında ‘Anadolu Kültür Külliyesi’ yapılması planlanan AKM alanıyla ilgili Başkan Melih Gökçek, “Şu anda orayı spor alanı yapalım istiyorum. Projemizi hazırladık, Sayın Cumhurbaşkanımıza da sunum yapacağız” dedi.

Hürriyet Haber

50 gençle, ‘Ankara’da Turizm Nasıl Gelişir’ konulu konferansta buluşan Gökçek’in konuşmasından satırbaşları özetle şöyle:

ANKARA TURİZMDE FAKİR

ANKAPARK

Ankara’nın turizmi açısından makus talihini müspete çevirecektir. Ankapark’ın cazip olması için orijinallikler arıyoruz. Elektrik güneş panellerinden elde edilecek. Açılan kuyular vasıtasıyla yeşil alanların sulaması çok iyi olacak. Bir çalışma daha yapıyoruz ve yer altına giriyoruz, sıcak su bulabilecek miyiz diye. Bunlarla birlikte işletmeye yardımcı olup, işletmeyi kendi çarkı içinde döndürülebilir hale getirmeye çalışıyoruz. Ankara turizm açısından son derece fakir. En önemli turizm gelirinin Ankapark sayesinde olacağını düşünüyorum. Yıllık olarak Ankara’ya gelen yabancı sayısı 1 milyon civarında. Bunların birçoğu da para bırakmıyor.”

AŞTİ’YE SİNGAPUR MODELİ

AKYURT FUAR ALANI

“Kurduğumuz şirketle projeyi çizdirdik. Hafriyatına da başladık ihalesini de yaptık. Fakat halen ASO, TOBB ve Ticaret Borsası bir türlü ihale kararını imzalamıyor, ‘bizim paramız yok, iş nasıl gidecek bilmiyoruz?’ diyerek tabiri caizse caz yaptılar. Bunu şikayet ettiğimiz için de canları sıkıldı. Hiç çaresi yok, şu veya bu şekilde bu yıl inşaat başlayacak, gelecek sene bitecek. Birkaç arsamız var, satıp bitireceğiz. Bu iş Büyükşehir’e kalacak gibi gözüküyor.

AŞTİ KÜÇÜK AVM OLACAK

AŞTİ

Mevcut olan AŞTİ’ye Maltepe’deki esnaf ile Ulus’ta yıkımların gerçekleşeceği alandaki esnafı taşıyacağız. AŞTİ’yi küçük bir AVM haline getireceğiz. Orada sokak sokak satıcılar olacak. Özellikle Çin’de Singapur’da gördüğümüz bir stili buraya uygulayacağız.”

SPOR ALANI YAPALIM İSTİYORUM

AKM ALANI

Şu anda orayı spor alanı yapalım istiyorum. 19 Mayıs gibi burası da spor alanı olsun. 10 basket, 10 futbol, 10 voleybol sahası olsun. İnsanlar gelip spor yapsınlar. Projemizi hazırladık, Sayın Cumhurbaşkanımıza da sunum yapacağız. Oraya bir kent müzesi yapılsın fikri de vardı. Bakalım tercihler ne olacak?

İSTANBUL’DAKİ METROBÜSLER GİBİ

SİNCAN BANLİYÖ TRENİ

Yeni sistem yapıldıktan sonra bize devredilecek. Hafif raylı sistem ile hızlı tren arası bir şey yapılacak oraya. Bu süre içerisinde de sizi otobüslerle taşıyacağız. Ulaşımın İstanbul’daki metrobüsler gibi sağlanması ile ilgili bir düşüncemiz var. Yani Kızılay-Sincan arası bir şeridi metrobuslara ayırmayı düşünüyoruz.

EYMİR’İN BİZE GEÇMESİ LAZIM

EYMİR GÖLÜ

Buranın da bize geçmesi lazım. ODTÜ’nün parası olmadığı için buraya tesis de yapamıyor. Bize de ‘Mogan’da olduğu gibi rant için tesis yapmayın’ deyip duruyorlar. Mogan’da yaptığımız tesislerin hangisinde bir rant var. İnsanlar göl kenarına gelip, çaylarını içmek istiyorlar. Eymir elit bir zümrenin elinde şu anda.

ANKARAGÜCÜ’NE ŞARTLI DESTEK

Başkan Melih Gökçek, buluşmada Çubuklu bir gencin gözyaşları içerisinde, Ankaragücü’ne destek talebinde bulunması üzerine de Ankaragücü yönetimine bir takım şartlar sunduğunu, bu şartların kongrede yerine getirilmesi halinde, sahip çıkabileceğini söyledi. Gökçek, “Bakalım kongreleri var, şirketleşme kararı alacaklar. Ben belli bir takım şartlar söyledim. Bu şartları kabul ederlerse ben sahip çıkarım dedim” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Cumhurbaşkanı’na AKM sunumu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mayıs 2016 tarihinde saat 17 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cumhurbaşkanı’na AKM sunumu haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

06 Nisan 2020, Pazartesi
 • İmsak
  04:51
 • Güneş
  06:18
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  16:33
 • Akşam
  19:25
 • Yatsı
  20:46
Sayfa Başı