GeriFutbol "Cuma gününe kadar önemli şeyler olur"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Cuma gününe kadar önemli şeyler olur"

"Cuma gününe kadar önemli şeyler olur"
refid:20962234 ilişkili resim dosyası

Bursaspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, basın mensuplarının sorularını yanıtlarken transferde cuma gününe kadar olumlu gelişmelerin olacağını söyledi.

Transferle ilgili görüşmelerina sürdüğünü ifade eden Ertuğrul Sağlam, bu arada Toure ve Mervan Çelik ile görüştüklerini belirtti. Toure'nin ses getirecek bir transfer olacağını vurgulayans Ertuğrul Sağlam, şöyle devam etti:

"İki gündür görüşmeler sürüyor. Uğraştığımız transfer Anadolu futbolunun tarihindeki en önemli transfer olacak. Oyuncunun kalitesi belli. Bugün güzel bir haber bekliyoruz. İmza atmadan bir şey bitmez. Böyle bir oyuncuyu alma fırsatı buluyorsak, içeriden bir oyuncuyu kenara almayı düşünebiliriz. Bizim oyuncu tespitinde sıkıntımız olmaz. Alacağımız oyuncular belli. Mesela geçen yıl da Sercan Sarıer, Olcay ile ilgilendik. Devre arasında ve bu dönemde Hakan Çalhanoğlu ile ilgilendik. Mervan konusu olumlu. Hafta sonuna kadar takıma katacağımız transferlerin sonuçlanmasını bekliyoruz."

"OYUNCU SEÇERKEN DİKKAT EDİYORUZ"

Oyuncu seçerken işini ciddiye alan futbolcuları seçtiklerini kaydeden Ertuğrul Sağlam, bu konuda şunları söyledi:

"Dikkat ettiğimiz kriterler var. Profesyonelliği yaşayan oyuncu getirince işin büyük bölümünü hallediyorsun. Adam işe ciddi bakıyor, sonuçta performans alıyorsun. Bizim takımlarımızda hiçbir zaman koşmayan, işini ciddiye almayan oyuncu göremezsiniz. Bazen çıksa da zaman içinde gruba uymak zorunda kalıyor, uymayınca kendi kendini imha ediyor. 3.5 yıldır şükürler olsun ki içerideki otoriteyi sarsacak olay yaşamadık. İki oyuncunun bugüne kadar birbirleriyle tartıştığını hatırlamıyorum."

"HAKAN OLMAZSA OLMAZ"

Hakan Aslantaş'ın performansını da değerlendiren Ertuğul Sağlam, "Bir takımda olmazsa olmaz futbolculardan. Çalışıyor, mücadele ediyor. Hırslı ve istekli. Takıma katkısı olan bir futbolcu" yorumunda bulundu. Bursa'da bırakılan alt yapı futbolcularıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ertuğrul Sağlam, "Mert'i, Süheyl'i, Okan'ı bırakırken içimiz sızladı. Hepsi değerli oyuncular. Döndüğümüzde takımdan 4-5 oyuncu ayrılabilir. Onların yerine bu genç oyuncuları takviye edeceğiz" dedi.

BURSASPOR'DA AĞIR İDMAN

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya Bad Tatzmannsdorf'ta sürüyor.

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam nezaretinde sabah saatlerinde gerçekleştirilen antrenman dar alanda kontrol pas çalışmasıyla başladı. Yeşil beyazlı ekip idmanın ikinci bölümünde ise süreli koşu yaptı. Futbolcular aşırı sıcak ve zorlu idman programı nedeniyle yoruldukları gözlendi. Bazı futbolcular koşu sonrasında yere yatarak dinlenmeye çalıştı.

"KENDİNİZİ GELİŞTİRİN"

Antrenman boyunca futbolcularını uyaran Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, talebelerinden her idmanda kendilerine bir şeyler katmalarını istedi. Sağlam, "Bu işi yaparken istediklerimizi yapmaya çalışın. Kendinizi geliştirin. Oyunların hepsinden kendinize bir şeyler çıkarın" dedi.

GENEL MENAJERE SOĞUK ŞAKA

Antrenman sonrası Genel Menajer Adil Cenkçiler'i yanına çağıran futbolcular, Cenkçiler'i tutarak içi buzlu su dolu bidonun içine attı. Ne olduğunu anlayamayan Cenkçiler'i antrenmanı sürdüren futbolcular da alkışladı.

False