İZMİR HABERLERİ

Çukuraltı Sahil Yolu Projesi’ne Otelcilerden Destek

IHA
06.01.2016 - 13:59 |Son Güncelleme :

MENDERES BELEDİYESİ’NİN VİZYON PROJELERİ ARASINDA YER ALAN ÇUKURALTI SAHİL YOLU PROJESİ’NE BÖLGEDE FAALİYETTE BULUNAN OTEL İŞLETMECİLERİ DESTEK VERDİ.

IHA

Menderes Belediyesi’nin vizyon projeleri arasında yer alan Çukuraltı Sahil Yolu Projesi’ne bölgede faaliyette bulunan otel işletmecileri destek verdi.
Menderes Belediyesi tarafından yapımı devam eden ve sahil bölgesine ivme kazandırması beklenen Özdere Çukuraltı Sahil Yolu projesiyle ilgili Özdere ve Gümüldür’deki otel işletmecileri basın açıklamasında bulundu. 15 otelin yetkilileri yaptıkları ortak açıklamada projeye destek verdi. Çukuraltı Sahil Yolu Projesi’nin gerçekleştiği alanda yapılan basın açıklamasını otelciler adına konuşmayı Serdar Abdiş yaptı. Abdiş, bölgenin turizm sektörüne büyük katkı sağladığını belirterek, "Yıllardır turizm sektöründe yer almış kişiler olarak biliyoruz ki turizm, ülkemizin ekonomik anlamda büyük bir değeri. Bu değere Özdere ve Gümüldür’de önemli katkılar sağlamaktadır. Bulunduğumuz konum itibariyle, mavi ve yeşilin buluştuğu, doğa harikası bir bölgede, yerli ve yabancı turiste hizmet veriyoruz. Özellikle yaz aylarında bölgemiz mevcut tatilcileriyle birlikte yoğun bir turist kitlesine hizmet ediyor. Şu an içinde bulunduğumuz nokta Kuşadası-Seferihisar kıyı bandında ki potansiyeli yüksek yerlerden birisidir. Yüz binlerce kişinin tatilini geçirdiği bu bölgeye yapılacak yatırımlar önemlidir” dedi.
Projenin önemine değinen Abdiş, şöyle devam etti:
"Menderes Belediyesi’nin yapmış olduğu Özdere Çukuraltı Sahil Yolu Projesi’ne otel işletmecileri olarak destek veriyoruz. Yapılacak çalışma ile bölge ivme kazanacak, turizmin kalkınmasına büyük katkı sağlayacaktır. Proje kapsamında her yıl kış aylarında olumsuz hava şartları nedeniyle oluşan bozuk yol da sorun olmaktan kalkacak, hak ettiği, modern bir görünüme kavuşacaktır. Proje, vatandaşlarımızın yıllardır yaşadığı hak ihlaline de son vermektedir. Çukuraltı Sahil Yolu Projesi doğru bir projedir ve otel işletmecileri olarak bizlerin desteklediği bir projedir. Menderes Belediyesi’nin projeyi kısa sürede tamamlayarak, hizmete açacağına inanıyoruz. Yıllardır özlediğimiz yatırımı bölgemize kazandıracakları için başta Belediye Başkanımız sayın Başkan Bülent Soylu olmak üzere tüm Menderes Belediyesi çalışanlarına da teşekkür ederiz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Çukuraltı Sahil Yolu Projesi’ne Otelcilerden Destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ocak 2016 tarihinde saat 13 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çukuraltı Sahil Yolu Projesi’ne Otelcilerden Destek haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

04 Ağustos 2021, Çarşamba
 • İmsak
  04:33
 • Güneş
  06:09
 • Öğle
  13:23
 • İkindi
  17:12
 • Akşam
  20:26
 • Yatsı
  21:56
Sayfa Başı