ÇANAKKALE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

ÇOMÜ’de akademik kurullar toplandı

DHA
06.04.2018 - 10:55 |Son Güncelleme :
DHA

ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi’nde (ÇOMÜ), Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi ile Turizm Fakültesi Akademik Kurul toplantıları gerçekleştirildi.

Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi salonundaki toplantı, Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Dekan Prof. Dr. Fatma Çolakoğlu, akademik ve idari personelin katılımı ile gerçekleşti. Akademik Kurul toplantısında Prof. Dr. Çolakoğlu, fakültenin öğrenci ve personel rakamları ile bölümlere ilişkin notlar, gerçekleştirilen ulusal ve uluslararası çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Prof. Dr. Çolakoğlu’nun açılış konuşmasının ardından, bölüm başkanları tarafından fakültedeki bölümler ile ilgili genel bilgiler, yapılan çalışmalar ve talepler hakkında bilgiler aktarıldı. Deniz Bilimleri Teknolojisi Fakültesi’nin önemli bir konumda, değerli bir fakülte olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Acer, şunları söyledi:

“Türkiye çok özel bir konumda, dünyanın en önemli ve en stratejik yerini vatan yapmış bir milletiz. 3 tarafı denizlerle çevrili, 8 bin kilometreden fazla kıyı şeridi olan ve dünyanın tarihsel olarak en önemli denizlerine kıyısı olan deniz açısından çok özel bir konumdayız. ÇOMÜ Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi ise özellikle deniz çalışmaları anlamında gerçekten çok özel bir konumda. Çünkü böyle doğal bir çalışma alanına sahip olan bir başka üniversite daha yok. Bu noktada Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesini daha da geliştirmek için çok fazla sebebimiz var.”

Ülkesiyle, değerleriyle, bayrağıyla barışık olan, uğraşı bilim ve eğitim olan her akademisyenin, her çalışanın ÇOMÜ için çok değerli olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Acer, “Bizim gündemimiz daha iyi eğitimdir, daha çok bilimsel araştırmadır. Bu bakış açısıyla, ÇOMÜ olarak hem ulusal hem uluslararası çalışmalarla adından söz ettirir bir üniversite haline geldik. Türkiye’nin en kaliteli üniversiteleri arasında yerimizi aldık. Beklentimiz, hocalarımızın bilimsel çalışmalarını artırarak devam ettirmeleridir. Bilimsel çalışmaların yanı sıra proje üretmek, geliştirmek de diğer önemli bir husustur. Deniz Bilimleri Fakültesi akademisyenlerimizin yaptığı bilimsel çalışmalar ve projeler de gerçekten çok başarılı, fakültenin özellikle yüksek lisans ve doktora eğitimine ve projelere ağırlık veren, bunları yayına dönüştürebilen bir fakülte olmasını ve bu şekilde devam etmesini istiyoruz. Biz de bu anlamda sahip olduğumuz sorumluluğun gereğini sonuna kadar yaparız” dedi.

ÇOMÜ Turizm Fakültesi’ndeki Akademik Kurul toplantısına da Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Osman Uysal ve akademisyenler katıldı. Prof. Dr. Ali Osman Uysal, toplantıda fakültenin bilimsel faaliyetleri, akademik ve fiziki durumu hakkında bilgi verdi.

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer ise toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin turizm alanında yetişmiş insan ihtiyacı bulunduğunu belirterek, “Nitelikli bir turizmci olmak, iyi bir turizm eğitimi almak önemli bir husus. Bu bağlamda Turizm Fakültesi öğretim üyesi kadrosunun akademik çalışmalarına baktığımızda öğrencilerimizi buradan nitelikli ve alana katkı sağlayacak donanımla mezun ediyoruz" dedi.

Öğrencilerin iş dünyasına entegre olmasını kolaylaştıracak etkinlikleri bölümlerden ve fakültelerden beklediklerini işaret eden Rektör Acer, şöyle konuştu:

“Turizm Fakültesi, bu anlamda güzel faaliyetler yapıyor. Kariyer Günleri, öğrencilerin iş dünyasındaki şirketlerle birebir tanışmasına imkan sağlaması açısından yararlı. Fakültenin gerçekleştirmiş olduğu, sempozyumlar, konferanslar ve yapılan ulusal ve uluslararası yayınlar da oldukça önemli.”

ÇANAKKALE, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ÇOMÜ’de akademik kurullar toplandı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ

18 Nisan 2021, Pazar
 • İmsak
  04:54
 • Güneş
  06:25
 • Öğle
  13:19
 • İkindi
  17:02
 • Akşam
  20:02
 • Yatsı
  21:28
Sayfa Başı