"Çok önemli bir maç"

Çok önemli bir maç

Galatasaray Başantrenörü Memnun, FIBA Kadınlar Avrupa Ligi temsilcisi Novi Zagreb ile yapacakları maçın kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

Haberin Devamı

Ekrem Memnun, yaptığı açıklamada, özellikle şampiyonluğa ulaştıkları Türkiye Kupası maçlarıyla birlikte çok yoğun bir periyoda girdiklerini ve bunun da takımı yorgunluk açısından çok etkilediğini aktardı.

FIBA Kadınlar Avrupa Ligi'ndeki son maçlarında İspanyol ekibi Parfumerias Avenida'ya 20 sayı farkla yenildiklerini hatırlatan Memnun, "Biz Novi Zagreb'e deplasmandaki ilk maçta 25 sayı (92-67) fark atmıştık ama son dönemde çok yoğun bir periyoda girdik. Hasta ve sakat oyuncularımız da var. Eksiklerimizin ve yorgunluğumuzun bedelini maalesef Parfumerias Avenida maçında ağır ödedik. Benzer durum devam ediyor. Novi Zagreb karşılaşması bizim için çok zor ve kazanılması gereken bir maç" diye konuştu.

Hırvat ekibi karşısında çok dikkatli olmaları gerektiğine dikkati çeken Memnun, "Belki grupta son sıradalar ama içinde bulunduğumuz şartlarda kesinlikle kolay bir rakip değil. Eğer enerjimizi sahaya yansıtabilirsek kazanırız ancak ne kadar enerjimiz olduğunu müsabakada göreceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

Haberin Devamı

"Torrens'in durumu yeni düzeliyor"

Bu arada Ekrem Memnun, yakalandığı gribal enfeksiyonun ardından zatürre başlangıcı teşhisiyle 1 hafta hastanede yatmak zorunda kalan İspanyol oyuncuları Alba Torrens'in, yeni yeni toparlanmaya başladığını kaydetti.

Uzun süre takımdan ayrı kalan Torrens'in bugün antrenmanlara başlamasının planlandığını ve durumuna da ancak sahada görerek karar verebileceklerini aktaran Memnun, "Torrens'in sağlığı giderek düzeliyor ancak bu konuda ekstra yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Temennimiz bir an önce iyileşmesi ve takıma dahil olması" diye konuştu.

"Adım adım gideceğiz"

FIBA Kadınlar Avrupa Ligi'ndeki hedeflerini anlatan Memnun, adım adım gideceklerini vurguladı.

İlk olarak gruptan play-off turuna çıkmayı amaçladıklarını kaydeden tecrübeli teknik adam, "Play-off turunda evsahibi avantajını elde etmemiz önemli. Oradan da 8'li Final'e kalmak için mücadele vereceğiz. Ancak bugünkü durumda play-off turuna evsahibi takım avantajıyla kalabilmek birinci hedef" dedi.

Haberle ilgili daha fazlası: