Cimbom bu resti görür mü

Cimbom bu resti görür mü

Galatasaray yönetiminin bugüne kadar yaptığı bütün tekliflere “Hayır” diyen Brezilyalı oyuncu son sözünü söyledi: “Şampiyonluktaki rolüm belli. Alacağım parada asla indirim yapamam.”

Haberin Devamı

SEZONA gerçekleştirilemeyen transferler nedeniyle tatsız bir başlangıç yapan Galatasaray, Felipe Melo problemini çözemiyor. Yeni sezon için Brezilyalı yıldıza ilk teklifini 29 Mayıs’ta veren sarı kırmızılı yöneticiler bugün köşeye sıkışmış durumda. Juventus’tan kiralık geldiği Galatasaray’da, geçen sezonki şampiyonlukta sergilediği performansla büyük rol oynayan ve indirimli tekliflere olumsuz yanıt veren Melo, imza için eski kazancını talep etti “Juventus’ta 3 milyon 300 bin Euro kazanıyorum. Performansımın karşılığını almalıyım” dedi.

Maliyeti 18 milyon Euro’yu aşacak

Sezonu 12 gol ve bir asistle tamamlayan Melo, kariyerine Türkiye’de devam etmek için 3 yıllık sözleşme geçen yılki 3.2 milyon Euro garanti ücret ve maç başına da 30 bin Euro’yu eksiksiz talep etti.
Galatasaray, sambacıyla yola devam etmek istiyorsa 3 yıl için 9.6 milyon Euro garanti parayı vermek zorunda. Juventus’tan bonservisinin alınması için 6 milyon Euro da eğer İtalyan kulübü bu parayı beğenirse kasadan çıkacak. 30 bin Euro’luk maç başı ücreti de ortalama bir sezonda 30 karşılaşma oynadığı hesaplanırsa, Melo’nun sarı kırmızılı formayı giyme faturası, maliyeti de dahil 18 milyon Euro’yu aşacak.

“Artık bu iş bitti” dediler ama...

Haberin Devamı

Sarı kırmızılı yönetimin ilk teklifi Melo’ya yıllık 2.3 milyon Euro ve maç başına 20 bin Euro olmuştu. Ancak sezon bittiğinde “Fedakarlık yapmaya hazırım” diyen Brezilyalı yıldız bu öneriye olumsuz yanıt vermişti. Amerika’da tatil yaptığı dönemde yöneticiler Melo’ya bir kez daha ulaştı. “Yıllık ücretine 400 bin Euro zam yapalım” diyen sarı kırmızılılar “Hayır” cevabıyla karşılaştı. Fatih Terim, Melo ile yola devam etmek istiyordu. Limitler zorlanmaya başlandı. Son teklif bu sefer 2.9 milyon Euro ve maç başına 25 bin Euro’ya çıkarıldı.
Sambacıdan bu rakama uzun süre cevap gelmedi. Bu durum yönetimi de umutlandırmıştı ve “Artık bu iş bitti. Melo tamamdır” diye konuşulmaya başlandı. Ancak hafta başında Melo’nun cevabı yine aynıydı... “Bu rakama evet demem.”

Gözler Galatasaray yönetiminde

Tablo Galatasaray yönetimini başladığı yere döndürdü. Bütün stratejiler ters tepmişti. Ve geçtiğimiz hafta Felipe Melo, sarı kırmızılı yöneticilere son sözünü söyledi:
- “Juventus’ta imza altında olan 3.3 milyon Euro’luk sözleşmem var. Galatasaray’da kalmak istiyorum. Şampiyonluktaki rolüm belli. Kesinlikle indirim yapmam. İmza için de yıllık 3.2 milyon Euro garanti ve maç başına 30 bin Euro’nun yanında 3 yılık da sözleşme isterim.”
Gözler şimdi Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ve yöneticilerde. Cimbom, Brezilyalı futbolcunun restini görecek mi, yoksa yollar ayrılacak mı? Bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz...

Haberin Devamı

MELO İÇİN NE DEMİŞLERDİ?

ÜNAL AYSAL (27 Haziran 2012)

GEÇEN sezon Melo’da bonkör davrandık. Bu yıl indirim talep ettik. Melo Galatasaray’da olmak için fedakarlık yapmalı. Geldiğimiz nokta ümit verici ancak sonuç için yüzde vermem doğru olmaz.

ALİ DÜRÜST  (13 Haziran 2012)

MELO’ya geçen yılki paraları vermemiz mümkün değil. Zaten opsiyon ve kiralık anlaşması bitti ve o şartlar geride kaldı. O parayı 1 yıllığına verdik. Yeni kontratının şartları farklı olacak.

ABDÜRRAHİM ALBAYRAK (16 Mayıs 2012)

FELİPE Melo’nun Galatasaray’dan ayrılacağını düşünmüyorum. Ancak, elbette ki bazı pazarlıklar yapacağız. Bu seneki ücretini biraz aşağıya çekmemiz gerekecek.

 

Haberle ilgili daha fazlası: