ANKARA HABERLERİ

CHP'li Akaydın: Atatürk'e hakaret eden kişilerin FETÖ ile bağlarının soruşturulmasını talep etmekteyiz

DHA
11.05.2017 - 11:14 |Son Güncelleme :
CHPli Akaydın: Atatürke hakaret eden kişilerin FETÖ ile bağlarının soruşturulmasını talep etmekteyiz
DHA

Nursima KESKİN / ANKARA, (DHA) - CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, bir televizyon programında Atatürk'e hakaret eden kişiler hakkında toplumsal huzuru bozmaya yönelik kamu davası açılması gerektiğini savunarak, "Cumhuriyet savcılarından bu davranıştan sorumlu kişilerin FETÖ ile bağlarının da sıkı bir şekilde soruşturulmasını talep etmekteyiz" dedi.
CHP'li Akaydın ve CHP'li bazı vekiller, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, bir televizyon programında Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden kişilerin FETÖ ile bağlantısının araştırılmasını istedi. Bu kişilerin, siyasi iktidara yaranma çabasında olduğunu ileri süren CHP'li Akaydın, şöyle konuştu:
"Bu konuda hükümeti sorumlu tutmamızın sebebi Atatürk'e bundan önce defalarca hakaret eden Mustafa Armağan'a FETÖ ile en kuvvetli bağlara sahip olduğu gerçeğine rağmen dokunulmamasıdır. BU şahsın kirli geçmişinde 20 yıllık Zaman Gazetesi yazarlığı ve Fetullah Gülen'in onursal başkanı olduğu Gazeteci ve Yazarlar Vakfı Yöneticiliği bulunmaktadır. FETÖ'ye 'Haşhaşiler' benzetmesini yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı da eleştirmiştir. Bu tescilli FETÖ'cü bugün elini kolunu sallaya sallaya toplum huzurunu bozmak için çaba sarf etmektedir. Armağan'ın davranışı TCK'nın 216'ncı maddesine göre değerlendirilmelidir. Çünkü halkın, Atatürk'ün değerlerini benimseyen çoğunluk kesimini Atatürk'e muhalif olan kesimlere karşı kin ve düşmanlığa tahrik etme amacı taşımaktadır. Cumhuriyet savcılarına buradan yaptığımız çağrı, Mustafa Armağan, Süleyman Yeşilyurt ve Yavuz Bahadıroğlu'nun haklarında toplumsal huzuru bozmaya yönelik davranışlardan dolayı kamu davası açılması yönündedir.     BU kişilerin kullandığı ifadelerin ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmemesini istememizin temel nedeni program boyunca kullanılan alaycı ve hakaret dolu içeriğin dozudur. Kullanılan bu dil ve söylem siyasi bir provokasyonu amaçlamakla toplumda laik ve muhafazakar kesimler arasında gerginlik yaratma amacı taşımaktadır. Ayrıca bu davranıştan sorumlu kişilerin FETÖ ile bağlarının da sıkı bir şekilde soruşturulmasını talep etmekteyiz"

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden CHP'li Akaydın: Atatürk'e hakaret eden kişilerin FETÖ ile bağlarının soruşturulmasını talep etmekteyiz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mayıs 2017 tarihinde saat 11 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP'li Akaydın: Atatürk'e hakaret eden kişilerin FETÖ ile bağlarının soruşturulmasını talep etmekteyiz haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Mayıs 2021, Cumartesi
 • İmsak
  03:45
 • Güneş
  05:28
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:43
 • Akşam
  20:02
 • Yatsı
  21:38
Sayfa Başı