GeriSpor Ceza yağmuru
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  11
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ceza yağmuru

Gökdeniz Karadeniz’e 10, Ogün Temizkanoğlu, Bayram Toysal ve Metin Aktaş’a 12’şer, Alişen Kandil’e de 8 ay müsabakalardan men ve çeşitli miktarlarda para cezaları verildi.

FUTBOL Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), geçen sezonki Akçaabat Sebatspor-Kayserispor maçında yaşanan yasa dışı bahis skandalına adları karışan futbolculardan Trabzonsporlu Gökdeniz Karadeniz’e 10, Ogün Temizkanoğlu (A.Sebat), Bayram Toysal (Kayseri) ve Metin Aktaş’a (Kayseri) 12’şer, Alişen Kandil’e de (Kocaeli) 8 ay müsabakalardan men cezası verdi. PFDK’nin, federasyonun Levent’teki binasında gerçekleştirdiği toplantının ardından açıklama yapan kurul başkanı Adnan Türkkan, ayrıca Gökdeniz’e 60, Ogün, Bayram ve Metin’e 15’er, Alişen’e de 10 bin YTL para cezası verildiğini bildirdi.

Gökdeniz’e ‘iyi hal’ indirimi

Gökdeniz’e, meydana gelen olaylardaki yönlendirici ve teşvik edici tutumu dikkate alınarak; önce 15 ay müsabakalardan men ve 90 bin YTL para cezası uygulandığı, ancak kurul karşısındaki tutum ve davranışları ile samimi itirafları dikkate alınarak, bu cezada indirime gidildiği belirtildi. Kurul, Alişen’e ise önce 12 ay maçlardan men ve 15 bin YTL ceza uygularken, aynı gerekçelerle bu cezada indirim yaptı.

17 Ağustos’tan geçerli

PFDK, bu futbolcuların yanısıra olay tarihinde Trabzonspor Kulübü masörü olan Murat Şahin ve kulüp malzemecisi Özkan Saraç ile ASebat Kulübü Doktoru İlhan Günaydın’a 12’şer ay müsabakalardan men ve 2 bin 500’er YTL para cezası verdi. Cezalar, alınan tedbir tarihinden itibaren (17 Ağustos 2005) geçerli olacak. Diğerlerinin cezası ise karar tarihinden itibaren başlayacak. PFDK Başkanı Adnan Türkkan, soruşturmayı kısıtlı imkanlarla gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, Cumhuriyet Savcılığı’nın yürüteceği soruşturma sonucuna göre yeni cezalar verilebileceğini de sözlerine ekledi.

Aktuğ: Ceza çok ağır

TRABZONSPOR
Kulübü Başkanı Atay Aktuğ, PFDK’nin Gökdeniz’e verdiği 10 ay müsabakalardan men cezasını ağır buldu. Aktuğ, Kendisi suç işledi elbette cezasını çekmeli. Ama kazanılması da gerekli. Bu ceza beklemediğimiz kadar ağır olmuştur. Gökdeniz, Tahkim Kurulu’na itirazda bulunabilir. Federasyondan istediğimiz, gizli kapaklı ne kadar dosya varsa açılmasını istiyoruz’ dedi.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle