ANKARA HABERLERİ

"Çerkesler de ölüyor" eylemi

Oğuz DEMİR
07.01.2013 - 00:00 |Son Güncelleme :

Merkezi Ankara’da bulunan Kafkas Dernekleri Federasyonu öncülüğünde Çerkesler, Suriye’de yaşanan iç savaşlar nedeniyle Çerkeslerin de öldüğüne dikkat çekerek, Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği önünde bir protesto gösterisi yaptı.

Oğuz DEMİR

Suriye’de yaşayan ve sayıları 100 bini bulan Çerkeslerin anavatanlarına dönmesi için Rusya’nın bir an önce harekete geçmesi gerektiğini dile getiren grup, Çerkeslerin güvenli bir şekilde tahliye edilmesini istedi.

SİVİLLER HAYATINI KAYBEDİYOR

Grup adına yapılan basın açıklamasında, “Suriye’de iki yıldır devam eden iç savaş her geçen şiddetini artırıyor ve çatışmalarda en çok siviller hayatını kaybediyor. 1864 Çerkes soykırımı ve sürgünü ile Çerkeslerin anavatanlarından koparak dünyanın dört bir tarafına savuran Çarlık Rusyası’nın mirasçısı ve devamı olan Rusya Federasyonu, Suriye Çerkeslerinin vatanlarına dönmesinin önündeki her türlü engeli derhal kaldırmalı, kendi olanakları ile anavatanlarına dönemeyen Çerkeslerin acil ve sağlıklı tahliyesi için özel önlemler almalıdır. Rusya, tarihi ve insani sorumluluklardan kaçmamalıdır” denildi. Kalabalık, olaysız bir şekilde dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden "Çerkesler de ölüyor" eylemi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ocak 2013 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Çerkesler de ölüyor" eylemi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

25 Haziran 2021, Cuma
 • İmsak
  03:18
 • Güneş
  05:14
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  16:54
 • Akşam
  20:28
 • Yatsı
  22:15
Sayfa Başı