ERZURUM HABERLERİ

Çalışan Gazeteciler gününe kutlama

DHA
09.01.2017 - 18:25 |Son Güncelleme :
DHA

ERZURUM, (DHA)- Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Vali Seyfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen birer mesaj yayınladı.

Vali Seyfettin Azizoğlu, gönderdiği mesajda "Değerli Basın Çalışanları; Basın mesleğinde çalışanlarla çalıştıranların arasındaki ilişkilerin düzenlenmesine ilişkin ve aynı zamanda basın mensuplarına köklü ve çok önemli haklar getiren, 212 sayılı Yasanın, yürürlüğe girdiği tarih olan 10 Ocak 1961 günü 56 yıldan beri, ülkemizde her yıl 'Basın Çalışanları Günü' olarak kutlanmaktadır. Erzurum'da ve ülkemiz genelinde büyük özveriyle bazı bölgelerde ise canları pahasına görevlerini sürdüren basın çalışanlarının, bu anlamlı günlerinin 56. yıl dönümünü içtenlikle kutluyorum. Ülkemizin önemli kış turizm merkezlerinden biri olan ilimize bu yıl yerli ve yabancı olmak üzere yaklaşık 115 bn turist gelmiştir. Bu sayı EYOF 2017'nin ilimizde yapılacak olmasıyla da kat ve kat artacaktır. Böylelikle başta kış turizmi sektörü olmak üzere diğer tüm sektörler başarıya ulaşacak, bunda da basın çalışanlarının çok önemli rolü ve katkılarının olacağını vurgulamak isterim. Değerli basın mensuplarımızın, şimdiye kadar sağladıkları bu katkıların, bundan sonra da aynı duyarlılıkla vatan ve millet sevgisiyle aynı zamanda insan hak ve hürriyetlerine saygıyla devam edeceğine inanmaktayım. Bu duygularla, tüm basın çalışanlarının '10 Ocak Basın Çalışanları Günü'nü içtenlikle kutluyor, sağlık, huzur, başarı ve mutluluklar temenni ediyorum" dedi.

BAŞKAN SEKMEN: ERZURUM, ANADOLU'NUN GÜR SESİDİR

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de, Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Sekmen, yayımladığı mesajda, şu görüşlere yer verdi:

“Medya; kitle iletişiminde gerekli araçlarla bu hizmeti sunan yapının temel ifadesidir. Demokratik kültürümüzün en önemli parçalarından birisi olan medya kuruluşlarımız, sorumluluklarının bilincinde olarak, hem demokrasimizin gelişmesine hem de birlik ve beraberliğimizin pekişmesine katkıda bulunmaktadır. Erzurum'un Bab-ı Alisi Anadolu'nun gür sesidir. Gerek milli mücadele döneminde gerekse de Türkiye'nin Basın Tarihi'ne 141 yıldır katkı sunan Erzurum'un yazılı ve görsel yayın kuruluşlarında görev yapan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum. Aziz milletimizin hür ve gür sesi olan Erzurum medyasını özellikle 15 Temmuz Demokrasi Destanı'nda gösterdiği milli duruştan ötürü de bir kez daha kutluyorum. Yaptıkları haberlerle Anadolu'daki bu şahlanışı televizyon, gazete, dergi ve internet sitelerinin manşetlerine taşıyan, Türkiye'nin demokrasi nöbetlerine ilham kaynağı olan gazetecilerimizin dile getirdiği ve kaleme aldığı haberler aziz vatanımızın milli ruhuna adeta yön vermiştir. İstiklal ve istikbal mücadelemizde, Dadaşın bütün terör odaklarına ve vatan hainlerine verdiği mesajları an ve an ülke kamuoyuna sunan Erzurum'un cefakar, vefakar, vatan ve memleket sevdalısı gazetecilerinin bu anlamlı gününü kutluyor, ilimizin kalkınma seferberliğine fikir, düşünce ve yaptıkları haberlerle destekte bulunan habercilere mesleki yaşamlarında başarılar diliyorum."

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Çalışan Gazeteciler gününe kutlama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ocak 2017 tarihinde saat 18 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çalışan Gazeteciler gününe kutlama haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

29 Mart 2020, Pazar
 • İmsak
  04:32
 • Güneş
  05:57
 • Öğle
  12:25
 • İkindi
  15:56
 • Akşam
  18:43
 • Yatsı
  20:02
Sayfa Başı