"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Çağrı merkezlerine dikkat

AVUSTURYA Büyükelçiliği Çağrı Merkezi-IKS’yi kızımın vize işlemi için pin kodu almak üzere 2 Ağustos günü aradım, telefona çıkan görevli kredi kartından çekim yapması gerektiğini söyleyerek kart numarası istedi.

Önce kızımın kart numarasını verdim. Provizyon alamıyorum deyince kendi kart numaramı verdim ve banka ekstreleri geldiğinde iki karttan 5 kere çekim yapılmış olduğunu gördüm. Bunun üzerine IKS’yi defalarca aradım, her seferinde çıkan kişi kart numaralarını aldı. Konuyu muhasebeye ileteceklerini söylediler. Bir ay sonra gelen ekstrelere baktığımda hiçbir işlemin yapılmadığını gördüm ve tekrar IKS’yi aradım. Aynı şeyler tekrarlandı. Yine kart numaraları istendi. Bu arada dakikalarca telefonda bekletildim. Çekilen meblağ fazla birşey değil ancak IKS’nin ciddiyetsizliğini ve yaptıkları yanlışı telafi etme konusundaki isteksizliklerini buradan duyurmak istedim. Çağrı merkezlerine işleri düşenler dikkatli olsunlar. ? Jülide TAŞKIN (jtaskin@yahoo.com.tr)

Kara delikler büyüyormuş!

BALLI ihalelerle yandaşlar kollanırken emekliler, ‘kaynak yok’ teranesiyle oyalanıyor. İşsizlik fonunu amacı dışında ‘peşkeş’ için kullananların, sosyal güvenlik açıkları için ‘kara delikler büyüyor’ demeye hakkı yoktur. Sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel, “sosyal devlet kara delik büyümesinden çekinmez” diyor.. Çözüm üretemeyip bahane arayanlar, hiç olmazsa bilene sorsunlar; sosyal güvenliğe nasıl kaynak yaratılır.. ‘Oynamayan gelin yerim dar dermiş’, ‘.. bir bilene sor’ gibi değerli sözler sanki yaşadığımız günler için söylenmiş. Aslını ıskalayıp, vekiline 7 sülalesi dahil her türlü imkanı bedava (implant diş masraflarına kadar) sağlayan zihniyet ve uygulama başka nerede görülmüş!
Millet geçim derdinde, can çekişiyor, varsa yoksa ‘türban’la yatıp kalkıyor ve gücü, sadece olan biteni seyretmeye yetiyor!
Metin ALTAY

Kaza olması an meselesi

ULUS-Oyak arasında çalışan yolcu minibüslerine dikkat!
Bu hatta çalışan şöförler devamlı birbiri ile kavga etmekten, devamlı cep telefonları ile birbirlerini taciz etmekten ve tüm trafik kurallarını ihlal etmekte sakınca görmüyorlar.
(Kırmızı ışık ihlalleri ve özellikle Kahire Caddesi’nde ve bulabildikleri kapışabilecekleri her yolda yüksek hız ile birbirlerini geçmeleri)
3 maymunu oynayan görevlilerinde sayesinde çok ölümlü ve sakat bırakıcı kazalar olacaktır.
Bu işe ‘dur’ diyebilecek kimse bulamayacağım için kamuoyunun takdirlerine sunuyorum.
Ömer TUNÇOK

KISA... KISA...

TÜRKSAM’ın düzenlediği “AB, Moskova ve Türkiye Üçgeninde Ukrayna” konulu konferans 25 Ekim Pazartesi 11.00’de Ukrayna Büyükelçisi Dr. Sergiy Korsunsky’nun sunumuyla yapılacak.(Oğuzlar Mahallesi, Barış Manço Cad. 1388. Sok. Balgat)

X