GeriFutbol Bütün erkekler arkasından baktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bütün erkekler arkasından baktı

Bütün erkekler arkasından baktı
refid:27467500 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

25-26 Ekim tarihlerinde Kapadokya'da düzenlenen 110 kilometrelik The North Face Kapadokya Ultra Trail Koşusu, spor tarihinde ender görülen bir olaya sahne oldu. Yarıştaki Türk sevgilisi Alper Dalkılıç’ı ve diğer tüm erkekleri geride bırakan Polyakova, en yakın rakibi Jean-Marc Delorme’ye de 36 dakika fark attı.

UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kapadokya yöresinin vadilerinde 110 km, 60 km ve 30 km olmak üzere üç zorlu parkurda toplam 3360 m tırmanışı kapsayan The North Face Kapadokya Ultra Trail, Rus kadın atlet Polyakova’nın zaferiyle sonuçlandı.

Bütün erkekler arkasından baktı

200 KİŞİYİ GERİDE BIRAKTI
Cumartesi sabahı 07.00’de startı verilen ve maksimum 22 saat süren, gece de devam eden 110 km’lik parkuru, 13 saat 33 dakikada bitiren Elena, 3 bin 360 m tırmanışlı koşu rotasında limitleri sonuna kadar zorlayarak, kadın erkek tüm yarışçıları geride bıraktı. 20 ülkeden yabancı atletlerde olmak üzere yaklaşık 200 kişinin katıldığı ultra maratonda Türk atletler Caner Odabaşoğlu ve Alper Dalkılıç da yarıştı.

Bütün erkekler arkasından baktı

60 KM'DE KEMAL KUKUL BİRİNCİ OLDU
110 km’lik parkurun birincisi Elena Polyakova, 60 km’lik yarışın birincisi Kemal Kukul ve 30km’lik etabın birincisi ise Fryderyk Pryjma oldu. Polyakova, aynı zamanda erkek arkadaşı olan Alper Dalkılıç dahil tüm sporcuları geride bırakarak bir ilke de imza attı.

Bütün erkekler arkasından baktı

DÜNYANIN EN ZORLU ROTALARINDAN BİRİ
Kapadokya’nın dağlık ve tepelik alanlarının yanı sıra toprak ve taşlık patikaların kapsayan rota boyunca koşucular, Ürgüp, Ortahisar, İbrahimpaşa, Uçhisar, Göreme, Çavuşin, Akdağ, Ürgüp, Karlık, Mustafapaşa olmak üzere bölgenin önemli köy ve kasabalarından geçti. Gece de görülebilen parlak bantlarla işaretlenen koşu güzergahı üzerinde 10 km aralıklarla yerleştirilen dokuz ara istasyonda katılımcılara yiyecek ve içecek desteği sağlandı.

Bütün erkekler arkasından baktı


TOPRAK VE KAYALIK ZEMİN
Yoğun bitki örtüsüne sahip toprak ve kayalık zeminde gerçekleşecek 60 km’lik zorlu yarış saat 07:00’de Ürgüp’te start aldı. Atletler, 1860 m tırmanışı kapsayan İbrahimpaşa, Uçhisar ve Akdağ’ı geçerek bitiş noktasına vardı. Toplam limiti 12 saat olan koşu güzergahında s, yiyecek, dinlenme ve tıbbi destek sağlayan beş ara istasyon da bulunuyordu. Katılımcıların Ürgüp, İbrahimpaşa ve Göreme güzergahlarını izlediği 30 kilometrelik rotaysa altı saatle sınırlandırıldı. Kıran kırana bir yarışla toplamda 910 m tırmanış içeren koşu, iki ara destek istasyonu içerdi.

Bütün erkekler arkasından baktı

SALCANO YİNE ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ
Bu arada organizasyon kapsamında 26 Ekim pazar sabahı çocuk yarışı düzenlendi. Minik koşucular 400 metre koştular ve yarış sonunda göğüs numaralarına göre yapılan çekilişle 10 çocuk Salcano’dan bisiklet kazandı.

Bütün erkekler arkasından baktı

Bütün erkekler arkasından baktı

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle