GeriFutbol Bursaspor'da flaş ayrılık
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bursaspor'da flaş ayrılık

Bursaspor'da flaş ayrılık
refid:26543665 ilişkili resim dosyası

Daum'un ardından takımın başına geçen İrfan Buz, Şenol Güneş'in gelmesi sonrası Bursa'dan ayrıldı.

Ligin sona ermesiyle farklı bir yapılanma içerisine giren Bursaspor'da, taraftarın sevgilisi olan İrfan Buz gelecek sezon görev yapmayacak. Alman teknik direktör Christoph Daum'un görevden ayrılmasıyla takımın başına getirilen ve başarılı performansıyla dikkat çeken İrfan Buz, Şenol Güneş'in teknik heyetinde yer almayacak.

Buz, yaptığı açıklamada olağanüstü genel kurul sonrası göreve gelen başkan Recep Bölükbaşı'nın, geçen hafta kendisiyle görüşüp takımda kalmasını istediğini söyledi. Şenol Güneş'le yaptığı görüşmenin detaylarını da anlatan İrfan Buz, "Kendisine her konuda yardımcı olmaya çalıştım. Son olarak kendisine, 'Burada kalırsam, sadece sizin birinci yardımcınız olarak görev yaparım' dedim. Şenol Hoca bana farklı düşünceleri olduğunu belirtti. Ben de kendisine teşekkürlerimi sunup, başarı diledim" ifadelerini kullandı.

"Çok sevdiğim Bursaspor'dan ayrılmak benim için çok zor" diyen İrfan Buz, "Bundan sonra gelen teklifleri değerlendireceğim. Hedeflerime ulaşabileceğim bir takımı çalıştıracağım" diye konuştu. Sezonun sona ermesiyle Süper Lig ve PTT 1. Lig'den çok sayıda takım İrfan Buz'un kapısını çalmış, ancak Buz, Bursaspor'da kalmak istemesi nedeniyle farklı bir ekiple anlaşmaya yanaşmamıştı.

False