ANKARA HABERLERİ

Büro Memur-sen, Kamu Görevlilerinin Sorunlarını Yerinde İnceledi

IHA
17.11.2015 - 12:02 |Son Güncelleme :

BÜRO MEMUR-SEN SINIR KAPILARINDA İNCELEMEDE BULUNDU.

IHA

Büro Memur-Sen, Ağrı Gürbulak Gümrük Bölge Müdürlüğü ve Van Kapıköy Sınır Kapısı’nda kamu görevlilerinin sorunlarını yerinde inceledi.
Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Vecdi Yanbaz ve Nihat Tunç, Ağrı Gürbulak Gümrük Bölge Müdürlüğü ve Van’da bulunan Kapıköy Sınır Kapısı’nı ziyaret etti. Buralarda kamu görevlileriyle bir araya gelen genel başkan yardımcıları, onların sorunlarını yerinde inceledi. Bölge müdürlüğü ve sınır kapısındaki birimleri teker teker gezen Vecdi Yanbaz ve Nihat Tunç, kamu görevlilerinin yaşadıkları sorunları ve fiziki ortamlardaki eksiklikleri Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na iletmek üzere not aldı.
Yaptıkları incelemeler hakkında açıklamalarda bulunan Genel Başkan Yardımcısı Nihat Tunç, personel eksikliğinin en büyük sorun olduğunu söyledi. İncelemelerde gördükleri sorunları ‘insanca yaşam yok’ şeklinde niteleyen Nihat Tunç, “Yaptığımız incelemelerde gördüğümüz manzaralar karşısında şoke olduk. Gürbulak sosyal tesisleri binası ömrünü tamamlamış. Sosyal tesisler yaşamaya müsait değil. Lojmanlar çok eski ve yetersiz. Kapıköy Sınır Kapısı’ndaki durum daha da vahim. Sosyal tesislerdeki yataklar daha önce hastanelerde kullanılmış ve atılmış yataklar. Personelin can güvenliği yok. Sınır kapısı şehir merkezine 200, en yakın ilçeye 100 kilometre uzaklıkta. Personelin işe geliş gidişi için servis hizmeti yok. Koskoca sınır kapısında iki tane lavabo var. Günde ortalama bin kişinin kullandığı lavabolar pislik içerisinde. Personel ise lavabo ihtiyacı için 4 kilometre yol yürümek zorunda kalıyor. Çalışma ortamları içler acısı, her yer harabe durumda. İnsanca yaşam neredeyse yok. Isınma olanağı yok, mutfağın her yeri dökülüyor. Otomatik kapı yok, kapılar elle açılıyor. Havalar eksi 30’u gördüğünde kapıları açmak neredeyse imkansız hale geliyor. Komşu ülkelerin sınır kapıları Avrupa standartlarındayken bizim sınır kapımızın durumu içler acısı. Allah, kamu görevlilerimizin yardımcısı olsun” dedi.
Tunç, “Bakanlık en kısa zamanda sınır kapısındaki personelin sorunlarını çözüme kavuşturmalı. Personel eksikliği en kısa zamanda giderilmeli. Sosyal tesisler zaman kaybetmeden yapılmalı. Kapılar yeniden modernize edilmeli. Sınır kapısındaki fiziki ortamlar insanların yaşayabileceği hale getirilmeli. Personelin ulaşımı için acilen güvenlikli servis hizmeti uygulamaya konulmalı. Bakanlık yetkilileri gözlerindeki siyah örtüyü çıkararak personelin sorunlarıyla ilgilenmeli. 2023’ü hedefleyen ülkemize böyle kapıları yakışmıyor” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Büro Memur-sen, Kamu Görevlilerinin Sorunlarını Yerinde İnceledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Kasım 2015 tarihinde saat 12 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büro Memur-sen, Kamu Görevlilerinin Sorunlarını Yerinde İnceledi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

07 Mayıs 2021, Cuma
 • İmsak
  03:56
 • Güneş
  05:35
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:42
 • Akşam
  19:56
 • Yatsı
  21:28
Sayfa Başı