GeriFutbol Bu adam bir başka
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu adam bir başka

Bu adam bir başka
refid:7037838 ilişkili resim dosyası

Brezilyalı yıldızın varlığı, takımın havasını tamamen değiştirmiş. Carlos’un ortalarından yararlanmak için uzun boylu bir forvete ihtiyaç var.

ERMAN TOROĞLU

Carlos’u anlamıyorlar

FENERBAHÇE’de fazla bir fark yok. Defanstaki kontrolsüzlük, dengesizlik, derinlik ve zamanında müdahale edememe hatası, adam paylaşımı maalesef geçen yılın aynısı. Yani F.Bahçe çok kolay gol yiyebilecek bir görünümde. Zico bunu birinci ön libero Deniz, ikinci ön libero Marco ile çözmeye çalışıyor. O zaman da forvet cılız kalıyor. Yani F.Bahçe, hem ciklet çiğneyip, hem de bisiklete binemiyor.

Roberto Carlos tartışılmayacak bir oyuncu ama Beşiktaş maçı gösterdi ki, ne Carlos arkadaşlarını, ne de arkadaşları Carlos’u anlayabiliyor. Carlos’un bir pozisyonda tam önündeki Uğur Boral’a yaptığı bir hareketten sonra öyle bir bakışı vardı ki, "senin daha olman için yüz fırın ekmek yemen lazım" der gibiydi. Zamanla Roberto Carlos mu takıma uyacak, yoksa takım mı Carlos’a? Bence birinci seçeneğin olma ihtimali yüksek.

Ali Bilgin’in futbolundan önce Antalyaspor’daki son maç olayını temizlemesi lazım. Bu tarz, bu kafada bir oyuncunun F.Bahçe’de de çok başarılı olacağını zannetmiyorum. Colin Kazım’ın daha ne olduğunu anlayamadık. Yer bulabilir mi, sorun çıkarmadan iyi bir yedek olabilir mi? Belli değil.

ERCAN SAATÇİ

Bu sezon daha iyi

FENERBAHÇE’de kesinlikle büyük fark var. Her şeyden önce Roberto Carlos’un Fenerbahçe forması giymesi takımın havasını tamamen değiştirmiş durumda. Teknik direktör açısından baktığımızda Zico, ilk geldiği güne oranla daha istekli ve Fenerbahçe’nin yanı sıra, Türkiye’yi de tanımış durumda. Bu, sarı lacivertliler açısından avantaj. Fenerbahçe’nin Zico ile başarılı olacağına inanıyorum. Yeni transerler için konuşmak çok erken ama, takımın içerisinde yer aldıkları sürede, yıllardır bu takımda oynuyormuş gibi gördüm onları. Fenerbahçe geçen sezondan çok daha iyi bir takım olmuş. Bir ya da iki transfer yapıldığında Türkiye’deki rakipleriyle arasında dağlar kadar fark olur. Ligin 3. ya da 4. haftası itibariyle de takım olarak tamamen hazır duruma gelirler.

CAN BARTU

Top ayağına yakışıyor

BEN, Fenerbahçe’de ve Arthur Zico’da bir değişiklik görmedim. Sarı lacivertli takımın geçen sezondan tek farkı Roberto Carlos. Bir de Deivid, geçen yıla göre daha çalışkan ve becerikli. Beşiktaş maçının da en iyisi Deivid’di. Zico, Yasin’i neden aldırdı bilemiyorum. Belki de 3-5-2’ye dönecek. Bunu zamanla göreceğiz.

Roberto Carlos’un Fenerbahçe’ye bir fark getireceği kesin. Canlı, güçlü, topu nereye atacağını, ne zaman oyuna sokacağını iyi biliyor. Beşiktaş maçındaki performansı ne çok iyi, ne de kötü. Anormal bir gol kaçırdı. Ancak, top ayağına yakışıyor.

Ali Bilgin’in top kontrolü iyi. Yalnız çok koşan bir oyuncu değil. Uğur Boral’ın yerine girdi ama daha içte oynadı. İlk 11’de şans bulması zor.

Colin Kazım, neşeli bir çocuk. Görev yaptığı kısa sürede pek bir etki bırakmadı. Bugünkü Fener takımında yeri yok. Ancak yedek olur.

ALTAN TANRIKULU

Hücumda istekli

FENERBAHÇE, geçen sezona göre hücumda daha istekli bir takım olmuş. Bunda Roberto Carlos-Uğur ikilisinin sol kanattan yaptığı bindirmelerin rolü büyük. Alex’i de istekli buldum. Ama en büyük gelişme Deivid’de. Özgüvenini kazanmış. Gol bölgelerine daha yakın oynuyor. Şu anda Kezman’dan daha yararlı.

Yeni transferlerden Roberto Carlos’un hücumdaki etkinliği tartışılmaz. Ama ileri gidişlerde arkası çok boş kalıyor. Çünkü Uğur da savunmayı çok benimseyen bir oyuncu değil. Carlos’un ortalarından yararlanmak için uzun boylu bir forvete ihtiyaç var.

Ali Bilgin, güçlü, girişken bir oyuncu. Ama temposu düşük. Oyun içinde daha fazla üretken olması gerekir. Antalya’daki kadar boş alan ve uzun süre bulamayacağını bilerek oynamalı.

Colin Kazım, topu alışındaki yumuşaklığı, dönüşleri ve arkadaşlarıyla paslaşmasıyla göze batıyor. Daha seri olması ve gol bölgelerine yakın oynaması gerek.
False