GeriFutbol Borcu neyle ödedin?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  23
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Borcu neyle ödedin?

Borcu neyle ödedin?
refid:23403594 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Serdal Adalı Başkan Orman’ın ‘Borcumuz 150 milyon azaldı’ sözlerine tepki gösterdi.Beşiktaş başkan adayı Serdal Adalı, mevcut başkan Fikret Orman’ın borcu azaltmadığını sadece ötelediğini belirterek, “150 milyon TL’yi öderken bu geliri nereden sağlamışlar?” dedi.

BEŞİKTAŞ Başkan Adayı Serdal Adalı, yönetimin söylemlerinin aksine Beşiktaş’ın borçlarının ödenmeyip ötelendiğini söyledi. Adalı, Mustafa Denizli ile görüşmediğini belirtirken, Quaresma’yla da gittiğinden beri hiç konuşmadığını dile getirdi.

KISA VADELİ BORÇ AZALDI, UZUNU ARTTI

Adalı, dün Murat Aksu ile birlikte İstanbul’da medyanın karşısına geçti.Mevcut yönetimi eleştirileren Adalı, Orman’ın “Borcumuz 150 milyon TL azaldı” sözlerine tepki gösterdi. Adalı, “Beşiktaş’ın düzlüğe çıkmış bir hali yok. Eğer Beşiktaş’ın borcu 150 milyon TL azalmış derse o doğru olmaz. Beşiktaş’ın kısa vadeli borçları 345 milyon TL’den, 250 milyon TL’ye inmiş. Uzun vade borçları 133 milyon TL’den, 258 milyon TL’ye çıkmış. 150 milyon TL’yi öderken bu geliri nereden sağlamışlar? Ne yaptınız, yeni bir arazi mi sağladınız, üzerine imar alıp Beşiktaş’a gelir sağlayacak bir şey mi yaptınız?” dedi.
Orman kadar iyi bir hatip olmadıklarını, insanların gözüne bakarak kandırmadıklarını söyleyen Adalı, “Bize lütfen, gerçek rakamlarla kaynağın nereden geldiğini anlatsın” diye konuştu.

‘BEŞİKTAŞ İSTEDİĞİ STATTA OYNAR’

Artık taraftarın değil yönetimin feda zamanının geldiğini söyleyen Adalı, yeni stat için yıkım izni alınırsa kendilerinin de İnönü’yü yıkacaklarını söyledi. Stat ile ilgili iki yöntemleri olduğunu anlatan Adalı, “Bunun için gerekli anlaşmaları, IMG vb. yapılan anlaşmaları görmemiz gerek. Bunları gördükten sonra bunlardan birini uygulayacağız. Beşiktaş’ın kasasından para harcamadan biz bu stadı yapacağız. TFF ile görüşmelerimizde, ‘Maçların bir kısmını Anadolu’da oynayabilir miyiz?’ diye sorduk, ‘Olabilir’ dediler. Şimdi arkadaşlarımız bu statları belirliyor. Maçların 3’te ikisini İstanbul’da oynanacağız. Türkiye’deki bütün statlar devletindir. Beşiktaş istediği statta oynar” dedi.

ADALI’NIN VAATLERi

Sponsoru hazır olan potada hedef final-four. Futbol dahil kulüp profesyonellere emanet edilecek. Tüm branşlarda şampiyonluk hedeflenecek.
Güçlü mali yapı için kaynak oluşturulacak.
Yeni stat sıfır harcamayla yapılacak. Süleyman Seba Sosyal Tesisleri yapılacak.

NEDEN VAZGEÇTİ?

Serdal Adalı, 2012’de neden aday olmadığını şöyle açıkladı: Camiada gitmediğim kimse kalmadı. Ardından Seba başkanımızın da adının geçtiği bir bildiri yayımlandı. ‘Birleşim olsun’ denildi. Düzgün bir ekip de kuramadım. Anlaştığım isimler bugünkü yönetimde.

‘3 TEMMUZ iÇiN ViCDANIM RAHAT’

3 Temmuz Şike Davası’nda mahkeme tarafından mahkum edilen ancak dosyası Yargıtay’da bulunan Serdal Adalı, “Avusturya’dan kamptan gelirken vicdanım çok rahattı. Metris’e giderken de çıkarken de vicdanım rahattı. Yargı ne karar verirse boynumuz kıldan incedir. Er ya da geç aklanacağımızdan gram şüphemiz yok. Şüphemiz olsaydı burada oturmazdım” dedi.

Demirören’den değil Orman’dan hesap soracağız

SERDAL Adalı’nın başkan seçilmesi halinde 2. başkan olacak olan Murat Aksu, Fikret Orman’ın 14 aylık dönemi hesap soracağı yönünde açıklamalarla geçiştirdiğini belirterek, “Artık Demirören dönemi kapanmıştır. Kendisi TFF başkanıdır. Rakibimiz Orman’dır. Bir hesap sorulacaksa, hesap soracağım deyip sormayandan soracağız” dedi.

ADALI ‘HESAP’A MÜDAHALE ETTİ!

Bu arada söz alan Adalı ise ‘hesap sorma’ tabirinin hoş olmadığını vurgulayarak “Nihayetinde Yıldırım Bey de doğru yapmıştır, yanlış yapmıştır, bunları zaten tartışıyoruz. Ortada bir hesap varsa oturup bunu Yıldırım Bey ile tatlı bir şekilde konuşuruz. Varsa bir hesap, oturup hallederiz” dedi.

Alves'i Metris'ten mi aldım ?

Mevcut borcu kendisinin yapmadığını söyleyan Serdal Adalı, “Utanmasalar Tabata’yı da Serdal Adalı aldı diyecekler. Alves transfer edildiğinde ben neredeydim? Ben ceezaevinden mi transfer yapacağım?” diye konuştu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle