GeriFutbol Blatter bittiğini kabul etti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Blatter bittiğini kabul etti

Blatter bittiğini kabul etti
refid:30277260-spot ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Blick Gazetesi’ne çarpıcı açıklamalar yapan Klaus Stöhlker, FIFA Başkanlığı görevi askıya alınan Sepp Blatter için, “O alınan bu kararla FIFA Başkanlığı’nı bıraktığını nispeten kabul etti” dedi.

FIFA’da yolsuzluk skandalı sonrasında yaprak dökümü devam ederken, Michel Platini ile birlikte 90 gün futboldan men cezası alan FIFA Başkanı Sepp Blatter’in basın sözcüsüsu ve danışmanı Klaus J. Stöhlker’den itiraf geldi. İsviçre’nin Blick Gazetesi’ne konuşan Stöhlker, “Blatter bu kararla nispeten başkanlığı bıraktığını kabul etmiş oldu” ifadesini kullandı

‘BLATTER AŞAĞILANDI’

FIFA çevreleri Sepp Blatter’in aşağılandığı görüşünde birleşti.
Blatter ve Platini ile birlikte FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke de, 90 gün hak mahrumiyeti cezası almıştı. FIFA Eski Başkan yardımcısı Chung Mong-joon, ise 6 yıl men cezasının yanı sıra 100 bin İsviçre Frank’ı ile cezalandırılmıştı.

SEÇİME BAŞKAN OLARAK GİREBİLİR

Blater’in 8 Ekim’de başlayan 90 gün futboldan men cezası, 5 Ocak 2016’da sona erecek. FIFA Etik Kurulu, cezayı uzatmak isterse en fazla 45 gün süreyle ek bir ceza da verebilecek. Bu durumda Sepp Blatter, 15 Şubat 2016’da başlamak üzere seçim öncesi 10 gün daha görevini yapabilecek. Bu arada gelen men cezasıyla üzerindeki baskı artan Platini’nin, adaylıktan çekilme olasılığı ise yüksek gözüküyor.

‘PLATINI OFSAYTA DÜŞTÜ!’

BLATTER ve Platini’nin 90 gün süreyle görevlerinin askıya alınması İsviçre basınında büyük yankı uyandırdı. L’Equipe “Benimle düşer misin?” başlığını kullanırken, Le Figaro ise “Platini, ofsayta düştü” manşetiyle skandala geniş yer ayırdı.

TAKKAS ABD’YE İADE EDİLECEK

İSVİÇRE, rüşvet aldığı iddiasıyla gözaltında bulunan eski FIFA yetkilisi ve Kuzey, Orta Amerika ve Karayipler Konfederasyonu (CONCACAF) Ataşesi Costas Takkas’ı, ABD’ye iade edecek. İsviçre Adalet Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Takkas’ın ABD’ye iade edilmesi onaylandı” denildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle