GeriFutbol "Biz şu an gördüğünüz değiliz"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Biz şu an gördüğünüz değiliz"

"Biz şu an gördüğünüz değiliz"
refid:15458926 ilişkili resim dosyası

Fenerbahçe'nin yeni transferi Caner Erkin, “Öncelikli hedefim Fenerbahçe camiasına yakışan bir futbolcu olduğumu kanıtlamak. Taraftar beni sahiplendikten sonra, bunun sonrasında gerisi kendiliğinden gelecektir” dedi.

Sarı-lacivertli kulübün aylık resmi yayın organı Fenerbahçe dergisinin Ağustos sayısında röportajı yayınlanan Caner Erkin, Belçika kampında oynadıkları hazırlık maçlarındaki futbola 10 üzerinden 6 verirken, teknik direktör Aykut Kocaman'ın sert ve teknik oyun sisteminin takıma oturdukça seyri ve skoru yüksek maçlar ortaya çıkaracaklarını savundu.

Genç yaşta bu kademede olmasını hırsına bağlayan Caner, “Aykut Hoca antrenmanlarda sert ve teknik oyun sistemini uygulamaya çalıştı. Başlardaki ilk 2 maçta bu biraz sıkıntı yarattı, ancak daha sonraki maçlarda gördüğünüz gibi sistem skora da yansıdı. Dayanıklılık, hırs, önden basma gibi varyasyonlarımız arttı. Zamanla çok daha iyi olacağız. Biz şu an gördüğünüz değiliz” ifadelerini kullandı.

Geçen sezon Galatasaray'da kiralık oynayan ve bu sezon başında bonservisi Rus kulübü CSKA Moskova'dan alınan Caner, “Fenerbahçe camiası olarak bizim hedefimiz zaten her sene şampiyonluk olmak zorunda. Bunun haricindeki hedefimizi ise Şampiyonlar Ligi'nde gruba kalmak ve o gruptan da çıkarak çeyrek finale kalmak olarak belirlemeliyiz. Çünkü Fenerbahçe bunu başarabilecek büyüklükte bir camia, bu büyüklüğü bunu başararak pekiştirmeliyiz” diye görüşlerini aktırdı.

Öncelikli hedefini ise Fenerbahçe camiasına yakışan bir futbolcu olduğunu kanıtlamak olarak açıklayan Caner, “Taraftar beni sahiplendikten sonra, bunun sonrasında gerisi kendiliğinden gelecektir” dedi.

22 yaşındaki sol kanat oyuncusu Caner, “Arkadaşlık, dostluk, yabancı sporcularla uyum ve takım ruhu anlamında Fenerbahçe diğer spor kulüplerine oranla gerçekten de büyük farklılıklar gösteriyor” değerlendirmesini yaptı.
False