Birlik’ten kavga çıktı

Birlik’ten kavga çıktı

Kulüpler Birliği seçiminde Fenerbahçe’nin Kayseri’ye vekalet vermesine Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu karşı çıkınca tansiyon yükseldi.

Haberin Devamı

Kulüpler Birliği Vakfı’nın Ankara’da dün yapılan genel kurulunda 7. başkanı İlhan Cavcav olurken, sert tartışmalar yaşandı. Toplantıya temsilci göndermeyen Fenerbahçe’nin Kayserispor’a vekalet vermesine Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, “Cavcav, beni arayıp adaylık için Mamur’u öne çıkaracağını söylemişti. Ben de ‘Olur’ dedim. Ama Türk futbolunu kaosa sürükleyenlerin başında olduğu bir kulübün, Mamur’a vekalet vermesini, onun da adaylığını kabul edemezdim” diye konuştu.

ÜÇ KULÜP SALONU TERK ETTİ

Kurulda iki aday üzerinde uzlaşamayan kulüpler divan başkanı Cavcav’ın adını ortaya attı. İlhan Cavcav da gelen baskılar üzerine aday olup seçildi. Oluşan gergin ortam nedeniyle seçim öncesi Torku Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, Kayseri Başkanı Recep Mamur ve Kasımpaşa Başkanvekili Hilmi Öksüz, salonu terk etti. Cavcav çıkışta “İçeride başkan ve yöneticilere yakışmayacak münakaşalar oldu. Sadece 1 yıllığına görevi kabul ettim” dedi.

Yeni başkan Cavcav

Haberin Devamı

Kulüpler Birliği Vakfı’nın yeni başkanı Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav oldu. Oylamada birliğin kurucularından İlhan Cavcav, oy çokluğuyla vakıf başkanlığına getirilirken, Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan ve MP Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer ise başkan yardımcıları olarak seçildi.

Kızıl'ca kıyameti kopardı

G.ANTEP Başkanı Kızıl’ın adaylığına tepki gösteren İbrahim Hacıosmanoğlu, “Benim başkan adayım Cavcav. Oylama açık olsun” dedi.

Haberle ilgili daha fazlası: