Bir yıl bedava oynayacak

Fenerbahçe'ye transfer olduktan sonra sakatlığı nedeniyle 1,5 yıl forma giyemeyen İsmail Güldüren, Yönetim Kurulu’na Türkiye’de görülmemiş bir teklif sundu.

GENÇLERBİRLİĞİ'nde bir yıldızdı. 6 yıl formasını giydiği Başkent ekibinde gösterdiği müthiş performansla 3 büyüklerin gözdesi haline gelmişti. Milli Takım'ın 2002 Dünya Kupası kadrosuna çağrıldığında mutluluktan uçuyordu. Fenerbahçe ile anlaşmış, hayallerinin takımının formasını giymeye hazırlanıyordu. Herşey birkaç gün içinde gelişti ve amansız sakatlık İsmail Güldüren'in yakasına yapıştı.

Amerika'da geçirdiği operasyon sonrasında yeniden futbola dönmeye hazırlanan İsmail, tam kadroya gireceği sırada yeniden ağrılarından şikayetçi oldu. Tam 1.5 yıl futboldan uzak kaldı. Kemer kampında oynadığı tek maçta kendini buldu. Sakatlıklar yüzünden sürpriz bir şekilde Vitesse maçında ilk onbire giren İsmail, sol kanattaki başarılı futboluyla hem Daum'un gözüne girdi, hem de tribünlerin alkışını topladı.

Hedefim milli forma

İsmail
'e, geride kalan 1.5 yılı sorduğumuzda ilginç cümleler kullandı. En büyük desteği eşi Nurcan'dan aldığına dikkat çeken İsmail şöyle konuştu:

‘‘Bir yılım boşuna gitti. Vicdanen rahatsız olduğum için yönetime başvurup, bir yıl bedava oynamak istediğimi söyledim. 3 yıllık sözleşme yapmıştım. Bu durumda 4 yıllık sözleşmeye karşılık, 3 yıllık para alacağım. Daum beni Beşiktaş'a almak istemişti. Sonunda F.Bahçe'de buluştuk. Belki de Daum dışında bir hoca gelse, Fenerbahçe'den kopmuş olacaktım. Ailem İnegöl'de oturduğu için 7 yıl gurbette kaldım ve hiç evim olmadı. Sürekli tesislerde yaşadım. Evlendikten sonra hayatım değişti. Zor günlerimde eşim yanımda olmazsa, bunalıma girerdim. Şimdi hedefim 19 Şubat'taki milli maçın kadrosunda yeralmak. Bıraktığım yerden başlayacağım. F.Bahçe'de en büyük amacım formayı kapıp, kalıcı olmak.’’
Sadi Kemal YAŞAR
Haberle ilgili daha fazlası: