DENİZLİ HABERLERİ

Bilişim Mucitleri’nin Etkinliği Denizli’de Olacak

IHA
01.02.2016 - 11:03 |Son Güncelleme :

DTO'NUN DA DESTEKLEDİĞİ BİLİŞİM MUCİTLERİ ETKİNLİĞİ DENİZLİ'DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

IHA

48 saatlik girişimcilik yarışması Startup Weekend, Bilişim Mucitleri ile Denizli’de gerçekleştirilecek.
Girişimcilerin iş fikirlerini 48 saat süren bir maratonla şirket kurma aşamasına getirmesini sağlayan ve uluslararası bir etkinlik olan Startup Weekend, Samsung ve Habitat tarafından yürütülen Bilişim Mucitleri kapsamında 12-13-14 Şubat 2016 tarihlerinde Denizli’de düzenlenecek. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Denizli İl Genç Girişimciler Kurulu,Uluslararası Girişimcilik Merkezi ve Viveka tarafından desteklenen organizasyona katılacak girişimciler, 48 saatte teknoloji tabanlı iş fikrini eğitimler ve akıl hocası eşliğinde üretim modeli çevirecekler. Program ile ilgili bilgiler verenTOBB Denizli İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Civan Sözkesen, ‘Startup Weekend’ yarışmasına katılan yarışmacıların 12 Şubat Cuma günü fikirlerini mentorlar ve diğer katılımcılar ile paylaşacaklarını belirterek, “Daha sonra sunulan fikirler içinden en iyilerini seçip takımlarını kuracaklar. Takım kurulumunun ardından üretim sürecine geçilecek ve ekipler 14 Şubat Pazar günü akşamına kadar ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacak. Etkinlik boyunca Murak Gök, Koray Yıldız, İdil Şerifoğlu, Özümcan Demir, Ahmet Gözüaçık, Onur Can Sert, Barış Okur, Burcu Gökgöz ve Emin Okutan gibi mentorlar girişimciler ile birlikte olacak. 14 Şubat Pazar günü yatırımcılardan oluşan jüri karşısında yapılacak sunumlar ile en iyiler belirlenecek ve girişimciler maratonu tamamlamış olacak. Başvurular için www.denizliggk.orginternet sitesimizi inceleyebilirsiniz.” dedi.
TOBB Denizli İl Genç Girişimciler Kurulu’nun koordinatörlüğünü yürüten Denizli Ticaret Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Özer, girişimciliği her zaman desteklediklerini kaydederek, “Biz Denizli Ticaret Odası olarak girişimciliği önemsiyoruz. Bu kapsamda 2011 yılında başlattığımız girişimcilik eğitimlerinde toplam 700 kişinin kendi işini kurabilmesi için gereken temel eğitimleri verdik. Girişimciliği destekleyen organizasyonlara da değer veriyor ve destekliyoruz. StartupWeekendetkinliğine de Denizli Ticaret Odası olarak katkı sağlıyoruz.Girişimci potansiyelinin nitelik ve nicelik bakımından geliştirilmesi, aynı zamanda da girişimci kültürünün gençler arasında geliştirilmesine öncülük edilmesini desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Bilişim Mucitleri’nin Etkinliği Denizli’de Olacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Şubat 2016 tarihinde saat 11 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilişim Mucitleri’nin Etkinliği Denizli’de Olacak haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

07 Şubat 2021, Pazar
 • İmsak
  06:33
 • Güneş
  07:55
 • Öğle
  13:23
 • İkindi
  16:15
 • Akşam
  18:40
 • Yatsı
  19:57
Sayfa Başı