SGK hizmet dökümü sorgulama | SGK sigorta sorgulama

SGK hizmet dökümü sorgulama | SGK sigorta sorgulama

SGK hizmet dökümünüze ulaşarak hayatınız boyunca Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) yatırdığınız primlerin bilgilerini alabilirsiniz. Peki, bu sorgulama işlemini nasıl yapacaksınız?

Haberin Devamı

SGK hizmet dökümü sorgulama ve SGK sigorta sorgulama işlemlerini oldukça basit bir şekilde halledebilmeniz mümkün. İçinde bulunduğumuz teknoloji çağı bir çok işi internet üzerinden yapabilmemize olanak sağlıyor. İnternet üzerinden yapabildiğimiz bu işlemler hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Eskiden bir belge için dakikalarca devlet kurumlarının önünde sıra beklediğimiz oluyordu. Ve tabi sizin de bildiğiniz gibi bu çileli işlemlerin başında SGK hizmet dökümü belgesi almak geliyordu. Ama biz artık bu tarz işlemleri evimizden, işyerimizden ayrılmadan oturduğumuz yerden kolayca yapabiliyoruz.

SGK hizmet dökümü alma artık internet üzerinden yapılabilen bir işlemdir. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun uyguladığı bu çevrimiçi uygulamayı kullanarak SGK sigortalı hizmet dökümü, provizyon sorgulaması, SSK (4A), BağKur (4B), Emekli Sandığı(4C), SGK sorgulama, ne zaman emekli olurum gibi sorgulamaları hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Belirttiğimiz bu bilgileri SGK hizmet dökümü belgenizi alarak ulaşmanız mümkün. Sigortalı bütün vatandaşlar bu belgeye e-Devlet üzerinden kolayca ulaşabilirler.

Haberin Devamı

SGK hizmet dökümü sorgulama | SGK sigorta sorgulama

SGK HİZMET DÖKÜMÜ NASIL ALINIR?

SGK HİZMET DÖKÜMÜNÜZÜ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

- Linke tıkladıktan sonra açılan pencerede "Kimliğimi Şimdi Doğrula" butonuna tıklayınız.

- Giriş işlemlerinden "e-Devlet Şifresi" bölümüne tıklayınız.

-Gelen sayfada T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi doğru bir şekilde giriniz. Ve "Gönder" butonuna tıklayınız.

-Açılan sayfada gerekli bilgileri doldurarak SGK hizmet dökümünüze ulaşabilirsiniz.