PMYO mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? PMYO mülakat sonuçlarında son durum

Güncelleme Tarihi:

PMYO mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak PMYO mülakat sonuçlarında son durum
Oluşturulma Tarihi: Eylül 14, 2022 09:56

PMYO mülakat sonuçları ile ilgili açıklamalar yakından takip ediliyor. 25 Temmuz - 05 Ağustos 2022 tarihlerinde ön başvuruları yapılan PMYO alımında süreç mülakat ve fiziki parkur süreci yoğun ilgi görüyor. Peki, PMYO mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Haberin Devamı

PMYO mülakat sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Fiziksel yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, mülakat sınav komisyonu tarafından mülakat sınavına tabi tutuluyorlar. Mülakat sınavında adayların psikolojik yeterliliği; duygusal dengesizlik, dışa dönüklük, uyumluluk, sorumluluk, açıklık ve adayın polislik mesleğine istekli olması kıstaslarına göre değerlendiriliyor.

PMYO MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

PMYO sonuçlarının ne zaman açıklanacağı hakkında henüz bilgi verilmedi. Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.

DEĞERLENDİRME

Haberin Devamı

Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için toplam 70 puan veya üzerinde alması gerekir.

Başarı sıralamasına esas Polis Meslek Yüksek Okulu Giriş Puanı; fiziksel yeterlilik sınavı puanının % 25’i, mülakat sınavı puanının % 50’si ile 8’inci maddenin birinci fıkrasının (ç) bendine göre belirlenen puan türünden ya da türlerinden adayın en yüksek puanının % 25’inin toplamıdır.

Polis Meslek Yüksek Okulu giriş puanına göre erkek, kadın ve Şehit veya vazife malulü eş veya çocukları için asıl, yedek ve başarısız olmak üzere ayrı ayrı sınav sonuç listesi düzenlenir. Sınav sonuçları Başkanlığın internet sitesinden duyurulur.

Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla TYT’den alınan puan, mülakat puanı, fiziksel yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir.