MHRS Randevu Alma Nasıl Yapılır? | ALO 182 Nedir?

Güncelleme Tarihi:

MHRS Randevu Alma Nasıl Yapılır | ALO 182 Nedir
Oluşturulma Tarihi: Kasım 06, 2015 14:41

MHRS ile nasıl randevu alınır? Alo 182 nedir? MHRS üzerinden aldığım bir randevuyu nasıl iptal edebilirim?

Haberin Devamı

MHRS ( Merkezi Randevu Sistemi), Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı kolay randevu alma sistemidir.
MHRS ile telefon ya da internet üzerinden hastane ve aile hekiminden randevu alabilirsiniz.

MHRS Randevu Sisteminden Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

MHRS Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır. MHRS üzerinden hastane randevusu almak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

MHRS Üzerinden Aile Hekimine Nasıl Randevu Alınır?

Sisteme giriş yaptıktan sonra sayfanın aşağısında Aile Hekimine Randevu Al butonuna tıklayarak saat ve günlerden size uygun olanı seçebilirsiniz. Ardından çıkacak sayfada yer alan bilgiler doğruysa randevunuzu kaydedebilirsiniz.


MHRS Randevu Alma Nasıl Yapılır | ALO 182 Nedir


Haberin Devamı

ALO 182 ile Doktor Randevusu Nasıl Alınır?

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından ALO 182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. Kimlik Numarası verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

MHRS Randevu İptali Nasıl Olur?

MHRS üzerinden aldığınız randevunuzu randevu saatinden 15 dakika öncesine kadar iptal etme imkanınız vardır. Sisteme şifrenizle giriş yaptıktan sonra sağ tarafta bulunan Randevu Geçmişi bölümüne tıklayınız. Buradan iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafında bulunan "İptal Et" butonuna tıklayarak randevunuzu iptal edebilirsiniz.

MHRS HASTANE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ.

Haberle ilgili daha fazlası: