KPSS ÖABT SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA: ÖSYM ÖABT KPSS sınav yerlerini açıkladı!

Güncelleme Tarihi:

KPSS ÖABT SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA: ÖSYM ÖABT KPSS sınav yerlerini açıkladı
Oluşturulma Tarihi: Eylül 22, 2022 21:19

KPSS sınav giriş belgesi son dakika açıklama ile erişime açıldı. Başvuruları alınan KPSS ÖABT sınav yerleri ÖSYM.gov.tr'nin AİS ekranından sorgulanacak. Öğretmenlik alanı için gerçekleştirilecek olan KPSS ÖABT oturumu, 02 Ekim tarihinde, belirlenen salonlarda gerçekleşecek. 2022-KPSS Lisans ÖABT sınavında adaylar, sabah oturumu için saat 10.00’dan sonra, öğleden sonra oturumu için ise saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Peki, KPSS sınav giriş belgesi nasıl alınır? İşte, KPSS ÖABT sınav giriş belgesi sorgulama ekranı ve sınavla ilgili ayrıntılı bilgiler.

Haberin Devamı

ÖABT sınav giriş yerleri için açıklama yapan ÖSYM, şu ifadelere yer verdi;

02 Ekim 2022 tarihinde uygulanacak olan 2022-KPSS Lisans Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi’ne (ÖABT) katılacak adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi’ni, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 22 Eylül 2022 tarihinde saat 15.00’ten itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

02 Ekim 2022 tarihinde uygulanacak olan 2022-KPSS Lisans ÖABT sınavında adaylar, sabah oturumu için saat 10.00’dan sonra, öğleden sonra oturumu için ise saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Haberle ilgili daha fazlası: