Green Card sonuçları ne zaman açıklanacak? 2023 Green Card sonuçları sorgulama bilgileri

Güncelleme Tarihi:

Green Card sonuçları ne zaman açıklanacak 2023 Green Card sonuçları sorgulama bilgileri
Oluşturulma Tarihi: Nisan 09, 2023 12:37

Green Card başvuru sonuçları 2023 için beklenti sürüyor. ABD'de yasal olarak ikamet etmek isteyen yabancıların alması gereken Green Card için 5 Ekim-8 Kasım 2022 tarihlerinde başvurular gerçekleşmişti. Green Card sonuçları DV Lottery resmi internet sitesi vprogram.state.gov üzerinden ilan edilecek. Katılımcılar Green Card (ABD Yeşil Kart) sonucu kişisel bilgiler ve onay kodu ile öğrenilecek. Peki, Green Card sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? İşte, DV Lottery Green Card sonuç tarihi ve ayrıntılar.

Haberin Devamı

Green Card sonuçları, pek çok vatandaşın gündeminde yer alıyor. Green Card, ABD'de çalışabilmek, okuyabilmek ve yaşayabilmek gibi pek çok hakka sahip olunmasına imkan tanıyacak. Green Card sahipleri, ABD vatandaşlığına başvurarak ABD vatandaşı olma hakkına sahip olabilecek. Peki, Green Card sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o detaylar

GREEN CARD SONUÇLARI 2023 

DV-2024 Katılımcılar, 6 Mayıs 2023'te öğlen (EDT)'den başlayarak Green Card sonuçlarını öğrenebilecekler. Başvuru sonuçları http://dvprogram.state.gov sitesinden sorgulanacak. 

GREEN CARD BAŞVURU SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

Green Card başvuru sonuçlarına https://www.dvlottery.state.gov/ adresinden ulaşmak mümkün.

Çıkan sayfada “uyarı” bulunmaktadır. Uyarı ise sonraki sayfa için “onay numarası, soyadı ve doğum tarihi”nin eksisiz bir şekilde doldurulmasını istemektedir. Continue linkine basıldıktan sonra yeni bir link açılacaktır.

Haberin Devamı

GREEN CARD NASIL ALINIR?

Günümüzde Amerika'ya gitmek isteyenler için büyük bir öneme sahip olan Green Card almak için belli zamanlarda çekilişler açılıyor. Bu çekilişleri kaçırmadan başvuru yapmak önem taşımaktadır. Green Card sahibi olmayan kişi ABD vatandaşı olmasa dahi ömür boyu Amerika'da oturma ve çalışma iznine sahip olur. Gren Card'ın sağladığı pek çok avantaj vardır. Özellikle Green Card sahibi olan kişinin eşi ve 21 yaşın altındaki bekar çocukları da Green Card'ın sağladığı avantajlardan yararlanabilirler.

Green Card almak için yatırım yapmak, akrabalık ilişkisi bulunan kişilerin Amerika'da yaşaması ve Amerikan vatandaşı olan birisi ile evlilik yapmak gerekir. Ayrıca çalışma yolu ile sığınma ve mültecilik yolu ile de Green Card alınabilir. Bunun yanı sıra özel göçmenlik yoluyla da Green Card alınabilir. Bunun yanı sıra her sene DV Lottery adıyla Green Card çekilişi yapılmaktadır.