E-Devlet üzerinden sabıka kaydı sorgulama

E-Devlet üzerinden sabıka kaydı sorgulama

E-Devlet sistemi üzerinden çevrimiçi sabıka kaydı sorgulamak oldukça basit. Ülkemizde birçok işlemde istenen sabıka kaydı internet üzerinden nasıl alınır?

Haberin Devamı

Ülkemizde son senelerde kullanımı oldukça artan internet ve buna bağlı olarak sayıları gün geçtikçe artan internet kullanıcıları artık çoğu işini internet üzerinden çevrimiçi bir şekilde yapabiliyor. İnternetin bu yükselişi devlet kurumlarını da büyük oranda etkiledi. Olumlu yönden olan bu etkileşim ile birlikte vatandaşlar devlet kapılarında sıra beklemekten kurtuldu. Artık tek link altında çok sayıda bilgiye erişim sağlanabiliyor. Bu erişimi sağlayan sitenin adı E-Devlet. E-Devlet üzerinden yapılan çok sayıda işlemin arasında GBT sorgulama veya Sabıka Kaydı Sorgulama işlemi de bulunuyor.

E-Devlet üzerinden sabıka kaydı sorgulama

Haberin Devamı

E-DEVLET ÜZERİNDEN SABIKA KAYDI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

E-Devlet sisteminde bu yıl  başlatılan çevrimiçi sabıka kaydı sorgulama hizmeti ile birlikte artık önceleri saatlerce sürebilen sıra bekleme çilesi ve yoğun bürokratik işlem trafiği ile alınabilen sabıka kaydı belgesini son derece hızlı bir biçimde alabilme kolaylığını vatandaşlara sunuyor. Peki bu işlem nasıl yapılır?

SABIKA KAYDI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

-Yukarıdaki linke tıkladıktan sonra açılan pencerede "Kimliğimi Şimdi Doğrula" butonuna tıklayınız.

- Giriş işlemlerinden size uygun olanını seçiniz.

-Gelen sayfada giriş işleminize göre istenilen bilgileri eksiksiz belirtiniz. Örneğin e-Devlet şifresi ile giriş yapacaksanız T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi giriniz. 

-Ardından "Gönder" butonuna tıklayınız.

-Açılan sayfada gerekli bilgileri doldurarak sabıka kaydınıza ulaşabilirsiniz.