AFAD uygulaması nasıl indirilir? AFAD acil çağrı uygulaması hayat kurtarıyor! AFAD deprem uygulaması indirme bilgileri

Güncelleme Tarihi:

AFAD uygulaması nasıl indirilir AFAD acil çağrı uygulaması hayat kurtarıyor AFAD deprem uygulaması indirme bilgileri
Oluşturulma Tarihi: Şubat 06, 2023 16:44

Depremde yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar AFAD acil çağrı butonu ile yardım göçük altındaki yakınları da dahil olmak üzere giysi ve yiyecek yardımı da talep edebiliyor. AFAD yardım uygulaması indirilerek vatandaşların acil çağrıda bulunmasına imkan tanıyor. Depremde göçük altında kalan vatandaşlar ve yardım edilmesi gerektiğini düşündüğünüz adreslere AFAD mobil uygulaması ile bildirebilirsiniz. Peki, AFAD uygulaması nasıl indirilir? AFAD acil çağrı uygulaması nasıl kullanılır? AFAD deprem uygulaması indirme ekranı...

Haberin Devamı

Deprem bölgesinde AFAD ekipleri olumsuz hava şartlarına rağmen kar kış demeden çalışmalarını sürdürüyorlar. AFAD Acil Çağrı mobil uygulamasından acil yardım talep edildiğinde, afetzedenin telefonunun şarjı bitse de konum bilgileri sisteme işlendiği için arama-kurtarma çalışmaları gerçekleştirilebiliyor. Peki, AFAD uygulaması nasıl indirilir? İşte, AFAD Mobil Uygulaması indirme ekranı...

AFAD uygulaması nasıl indirilir AFAD acil çağrı uygulaması hayat kurtarıyor AFAD deprem uygulaması indirme bilgileri

AFAD UYGULAMASI NE İŞE YARAR?

Uygulama, Türkiye Deprem Veri Merkezi’nden alınan verileri kullanılarak yapılan deprem çözümlerini kullanıcılara sunmaktadır.

“Dünyadan Depremler” bölümünde CSEM ve USGS’ den alınan bilgiler görüntülenebilmektedir.

Haberin Devamı

Mobil uygulamadaki toplam kullanıcı sayısı, 137.000 kişidir.

Uygulama, İngilizce dil seçeneğine sahiptir.

Görme engellilere yönelik özellikleri de barındırmaktadır.

Kullanıcılar, uygulama içerisinde yer alan “Depremi Hissettiniz mi?” bölümünü kullanarak bulundukları alanda 4.0 veya daha fazla büyüklükte deprem olduğunda, deprem anında hissettikleri bilgileri ve fotoğrafları AFAD ile paylaşabilmektedirler.

AFAD uygulaması nasıl indirilir AFAD acil çağrı uygulaması hayat kurtarıyor AFAD deprem uygulaması indirme bilgileri

AFAD ACİL ÇAĞRI UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?

T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Acil Çağrı mobil uygulaması, toplanma alanlarını görüntüleyebilir ve afet durumunda acil çağrı başlatabilirsiniz.

Afet ve acil durumlarda vatandaşlarımız AFAD acil mobil uygulaması ile toplanma yerlerinden 112 ile mesajlaşma bağlantısına kadar pek çok bilgiye erişebilirler.

Haberle ilgili daha fazlası: