ANKARA HABERLERİ

Bilge Karasu dostlar oturumunda anılıyor

Hürriyet Haber
13.12.2010 - 00:00 |Son Güncelleme :

Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı Merkezi, Türk edebiyatının önemli yazarlarından Bilge Karasu’nun doğumunun 80, ölümünün 15.yılı dolayısıyla uluslararası bir sempozyum düzenledi. Sempozyum kapsamında dostlar oturumu da yapılacak.

Hürriyet Haber

İktisat Fakültesi‘nde bugün saat 10.00’da başlayacak toplantının açılışını Ede­bi­yat Fa­kül­tesi Dekanı ve Türk Edebiyatı Merkezi Başkanı Prof. Talât Halman yapacak. Daha sonra kürsüye Bilge Kara­su­’dan yaptığı çevirilerle 2004’te ABD’nin en önemli çeviri ödülünü  (National Translation Award) kazanan St. Ambrose Üni­ver­sitesi, Sanatlar ve Bilimler Koleji De­ka­nı Prof. Aron Aji gelecek.
Sempozyuma ayrıca Karasu’nun kimi kitaplarını Fran­sız­ca’ya çeviren Alain Mascarou, Doğan Hızlan, Müge Gürsoy Sökmen, Mustafa Ars­lan­tu­nalı, Tansu Açık katılacak.
Sem­poz­yum prog­ra­mın­da, yarın ise Kara­su’nun edebiyat, fel­se­fe, resim ve müzik alanlarından ar­ka­daş­la­rı­nın katı­la­ca­ğı bir dostlar otu­ru­mu yapılacak.
Tiyatro sanatçısı Ali Poyrazoğlu, son görevi Türkiye’nin UNESCO temsilciliği olan emekli büyükelçi Pulat Tacar, felsefe pro­fe­sörü Sıtkı Erinç, Bi­lgi Üniversitesi ku­ru­cu­la­rın­dan Se­dat Örsel bu otu­ru­ma ka­tı­la­cak isimlerden bir kaçı olacak.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bilge Karasu dostlar oturumunda anılıyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Nisan 2021, Pazar
 • İmsak
  04:42
 • Güneş
  06:10
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  16:34
 • Akşam
  19:29
 • Yatsı
  20:52
Sayfa Başı