GeriFutbol Beşiktaş'ın galibiyeti köşelerde böyle yorumlandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beşiktaş'ın galibiyeti köşelerde böyle yorumlandı

Beşiktaş'ın galibiyeti köşelerde böyle yorumlandı
refid:29936497-spot ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Beşiktaş, Süper Lig'deki ikinci deplasmanı Gaziantepspor maçından da 4-0 gibi farklı bir galibiyetle dönerken köşe yazarlarının ortak konusuilk yarıda tek forvetle Gaziantepspor'u çözemeyen Şenol Güneş'in 2. yarıdaki çift forvet tercihiydi. İşte basından Gaziantesporspor-Beşiktaş maçının teknik yorumları...

MUSTAFA DENİZLİ / BEŞİKTAŞ'A 15 DAKİKA YETTİ
İkinci yarı çift forvete dönse de istediğini yapamayan Beşiktaş'ta skoru ancak kaliteli ayaklar değiştirebilirdi ve dün akşam olan da buydu. Golden sonraki 15 dakikada siyah beyazlılar kendine de buldu.

...Çift forvet oynamak kolay değildir.Uzun süre idmanlarda çalışmayı gerektirir. Beşiktaş onun sıkıntısını yaşadı. Ne geriden ne kanattan top geldi. Neticede takım oyunu olmasa da kaliteli ayaklar sonucu değiştirebilirdi, o da oldu. Antep bu sezon kaç kez birden fazla gol atar, muamma.

BEŞİKTAŞ'A 15 DAKİKA YETTİ


KENAN BAŞARAN / OZİ ÇÖZDÜ TÖRE DAĞITTI
Güneş, ikinci devreye Tosun’u alarak başladı. Sosa’yı kenara çekip, 4-4-2’ye dönerken Oğuzhan’ın marifetine bel bağladı. Sistem değişse de Beşiktaş, oyunu kanatlara çok iyi yayamadı ki Güneş de Gomez’i alıp oyunun son bölümünü yeniden 4-2-3-1 ile oynamak için Necip’i hazırladı. İşte Ozi serbest vuruştan sözünü ettiğimiz marifetini konuşturunca Güneş, bir taşla iki kuş vurmuş oldu. Hem galip duruma geçti hem de orta alanı güçlü dizilişe geçti.

1-0’a rağmen Kartal’ın 2. golü zorlaması ve Tosun’un penaltısıyla 2-0’ın yakalanmasıyla Beşiktaş, geçen sezonlardan ‘kabus dakikaları’na bu kez mahal vermedi. 3. ve 4. gol de kafasının başkasında (Quaresma’da) olmadığında Töre’nin neler yapabileceğinin ispatıydı...

OZİ ÇÖZDÜ TÖRE DAĞITTI


METİN TEKİN (SABAH) / 76 VE SONRASI
Şenol Güneş son iki haftadır 18 kişilik kadroya yedek stoper almıyor. Bu yönetime transfer mesajı mı?
Bir şekilde mesaj diye de düşünebiliriz çünkü iki deplasmana gitmenize rağmen kadronuzda var olduğu halde kulübenizde bir yedek stoperiniz bulunmuyorsa, bana göre bunun tek bir mantığı olabilir: "Elimde Rodolfo ve Ersan'dan başka kullanacağım stoper yok. Franco ve Milosevic'i düşünmüyorum."

Bu seçimle Şenol hoca da transferin son iki gününde bir stoper daha alınmalı mesajını verdi.

Beşiktaşın galibiyeti köşelerde böyle yorumlandı


RIDVAN DİLMEN (SABAH) / 4 FORVET OYNUYOR
İkinci yarıda hoca Trabzon'da puan kaybett-i ğini de düşünerek risk alıp çift forvete dönmey i düşündü. Sosa'yı çıkarıp Cenk'i aldı. Yalnız hoca şu noktada yanıldı, Beşiktaş'ın kanat oyuncuları orta yapan isimler değil. Olcay, Gökhan pas oyuncuları... Caner gibi, Sabri gibi yandan kesen oyuncular değil. Bekler Tosic ile Beck de rakibin işini kolaylaştırdı. Hoca yanlış gideni doğru teşhis etti ve tekrar bir değişiklik yapıp Gomez'i çıkararak Cenk'i tek santrfor yaptı. Oğuzhan'ı da onun arkasına alıp 4-2-3-1'e döndü. Hazır olmayan Sosa ve Gomez'e rağmen 4-2-3-1 ile ilk yarıda pozisyonlar vardı. İkinci yar ı ise çift santrforla pozisyon bulunamadı. Tek forvet demek aslında doğru değil... Dört forvet demek lazım. Tek santrforun arkasında Olcay, Oğuzhan, Gökhan forvetleşiyorlar. Çift santrfor olunca Beşiktaş yalnızlaşıyor hücumda, teslim oluyor.


ALİ ECE (AKŞAM) / PİRLO KADAR ÇALIŞIRSAN
Dün gece Beşiktaş yedek kulübesi, “Bu takıma mutlaka transfer lazım” diye haykırıyordu: Yedek kulübesinde ideal-orijinal mevkisi stoper olan tek bir oyuncu bile yoktu, aynı şekilde kenarda acil durumda merkez orta saha oynayabilecek sadece Necip vardı.

Beşiktaşın galibiyeti köşelerde böyle yorumlandı


ATTİLA GÖKÇE (MİLLİYET) / GEÇ UYANDI ÇOK ÇAKTI
Şenol Güneş ikinci yarıya Sosa’yı oyundan alarak başlıyor. Cenk ve Gomez çift santrfor. Merkezde Atiba arkada, Oğuzhan biraz önde daha etkin bir kurguya giriyorlar. Ne var ki oyunda bütün temaslı pozisyonlarda top Gaziantepspor’da kalıyor. Çift santrfor deneyi sonuç vermiyor.

76’da Olcay, Gökhan, Oğuzhan serbest vuruşta topun başında... Önce Olcay, ceza alanına koşuyor. Sonra Gökhan topun üstünden atlayıp Oğuzhan’a bırakıyor. O karmaşada Ozi’nin harika plasesi...

Gaziantep’in kapalı kutusu böyle bir maymuncukla açılıyor.

Beşiktaşın galibiyeti köşelerde böyle yorumlandı BEŞİKTAŞ GOL OLDU YAĞDI


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle