Beşiktaş'ın cezası onandı, Fenerbahçe 2 yıla düşürüldü

Beşiktaşın cezası onandı, Fenerbahçe 2 yıla düşürüldü

Tahkim Kurulu, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın, UEFA kararlarına yaptığı itiraz hakkında kararını verdi ve yazılı metinleri kulüplere faks yolu ile gönderdi. UEFA'nın, Beşiktaş'a verdiği 1 yıl Avrupa'dan men cezası onandı, Fenerbahçe'nin 2+1 yıl cezasının +1 yılı kaldırıldı ve ceza 2 yıla çevrildi...

Haberin Devamı

UEFA Tahkim Kurulu'nun Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın Avrupa'dan men cezalarına yaptığı itirazları reddetmesi ve cezaları onaylaması hakkında ne düşünüyorsunuz...
MESAJINIZI YAZIN YAYINLAYALIM

Ve Türkiye'nin beklediği kritik karar açıklandı... UEFA Tahkim Kurulu, Fenerbahçe'ye verilen 2+1 yıl Avrupan'dan men cezasını 2 yıla indirirken Beşiktaş'ın 1 yıllık cezasını da onadı.

FENERBAHÇE VE BEŞİKTAŞ'A BİR ŞOK DAHA

ŞİMDİ CAS'A GİDİLECEK  

Tahkim Kurulu'nun kararlarını açıklamasından sonra şimdi gözler Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüpleri çevrildi. İki kulübünde Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne(CAS) başvuracak.

TFF'Yİ BEKLEYEN BÜYÜK TEHLİKE

FENERBAHÇE'DEN CAS AÇIKLAMASI

UEFA'nın Fenerbahçe kulübüne verdiği 2+1 yıl Avrupa kupalarına katılamama cezasını UEFA Tahkim Kurulu'nun "2 yıl men" olarak değiştirme kararı üzerine sarı lacivertli kulüp, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvurma kararı aldı. Fenerbahçe kulübünün internet sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

"UEFA Tahkim Kurulu, 10 Temmuz 2013 Çarşamba günü yapılan duruşmaya dair kararını bugün açıklamıştır. Açıklamada, kulübümüze 1 yılı ertelemeli 3 yıl (2+1) süreyle UEFA müsabakalarına katılamama yönündeki karar, "2 yıl men" olarak değiştirilmiş, CAS yolunun açık olduğu ifade edilmiştir. Kulübümüzün zaman kaybetmeksizin CAS'a başvuracağını kamuoyunun bilgisine sunarız."

"SUÇSUZLUĞUMUZA İNANIYORUZ"

UEFA Tahkim Kurulu hakkında Fenerbahçe Kulübü CEO'su Hakkı Hasan Yılmaz, “Biz suçsuzluğumuza inanıyoruz. Yargılamanın doğru olmadığını düşünüyoruz. Cezayı kabul etmiyoruz" dedi.

BEŞİKTAŞ CAS YOLUNDA

Haberin Devamı

Tahkim Kurulu'nun kararı sonrası Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Melih Sami Esen, CAS'a başvuracaklarını belirtirken şunları söyledi: "CAS'a kura çekiminden önce başvuru yapacağız. Bu karar cok ağır bir karardı. Beşiktaş'ın menfaatlerini elimizden geldiği ve gittiği yere kadar savunmaya devam edeceğiz. Alınan kararın hukuki bir dayanağı olabilir ama her hukuki karar 'adil'dir demek zor."


UEFA TAHKİM KURULU'NUN KARARINA İLK TEPKİLER


Haberin Devamı

BUNDAN SONRA NE OLACAK?


AVRUPA KUPALARINA HANGİ TAKIMLARIMIZ GİDECEK?


Haberle ilgili daha fazlası: