GeriFutbol Beşiktaş'a verdiğim parayı geri alacağım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  50
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beşiktaş'a verdiğim parayı geri alacağım

Beşiktaş'a verdiğim parayı geri alacağım
refid:9611538 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören İbrahim'ler arasında yaşanan kavga ve Beşiktaş'ta olan alacakları ile ilgili ilk kez konuştu.

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören İbrahim'ler arasında yaşanan kavga ve Beşiktaş'ta olan alacakları ile ilgili ilk kez konuştu.

“Üzülmez ile Toraman öyle bir kavga etmişler ki, ayırmaya çalışanlar daha büyük hasar almışlar açıkçası...”

“Aydın-Batuhan kavga etse, iki tokat atarsın ama iki koca kaptana ne yaparsın ki? Bu, görülmüş bir şey değil.”

“Eşim ve çocuklarım bile bana her gün ‘Affet’ diyor. Yıldırım olarak affetmek kolay ama başkan olarak zor.”

“İki İbrahim de gelip özür diledi. Bu nedenle Ertuğrul Hoca’yı yönetime çağırıp affı son kez değerlendireceğiz.”

Vatan gazetesinin haberine göre;

BEŞİKTAŞ’IN bu yaz gündeme oturan olayı iki kaptan İbrahim Üzülmez ile Toraman’ın kampta ettikleri kavga oldu.. Deniyor ki, iki futbolcu 15 dakika boyunca kavga etmiş ve kimse ayıramamış.. Siz mutlaka bu konuda derin bir araştırma yapmışsınızdır.. O gece ne olmuş kampta? İki tecrübeli futbolcu, sadece bir terlik yüzünden mi böylesine ölesiye kavga etmişler?

BİR kere o meseleyle ilgili çok yanlış şeyler yazıldı. Ben size anlatayım: Mesele terlik meselesi değil, belli ki altında başka şeyler var. Ateşin başladığı yer terlik olabilir ama nedeninin bir önemi yok ki iki kaptan yemekhanede diğer futbolcuların önünde kavga ediyor. Bu çok yanlış bir şey. İki kaptan nasıl kavga edebilir? Yemekhanede iki futbolcunun kavga etmesi duyulmuş şey değil, bu da bize denk geldi. Futbol tarihinde yoktur böyle bir acayiplik.. Ayrıca 15 dakika süren kavga olabilir mi? Biri birini 15 dakika dövse hastanelik eder. İtişip kakışmışlar belli ki. Ama dövüşen iki futbolcuyu ayıramazsınız, onların kuvvetine kim yetişebilir? Zaten ayırmaya çalışanlar daha çok hasar almış o kavgadan.”

KAVGANIN haberini siz ne zaman aldınız? Sinan Engin size sorarak mı 2 futbolcuyu kamptan gönderdi.. Veya sizin olaydan bu karar alındıktan sonra mı haberiniz oldu?

“KAVGA sırasında ne hoca ne Sinan ne de genel sekreterimiz orada. ’Olayı engellemede yetersiz kaldılar’ gibi laflar dolaşıyor. Kavgayı bizzat görmüyor ki kimse. Sonra Sinan Engin ve genel sekreter Kenan Öner beni aradı, ’Biraz bekleyin’ dedim. Ama akşama doğru ikinci kavga yaşanınca, hiç tereddüt etmeden ’Derhal kamptan gönderin’ dedim.”

İBRAHİM Toraman, işyerinize gelip sizinle bir görüşme yaptı.. Ne konuştunuz? Siz kalben Toraman’ı affettiniz mi?

“BANA Yıldırım Demirören olarak affetmek kolay. Karım, çocuklarım bile bana her dakika ’Affet’ diyor ama Beşiktaş’ın bundan zarar görmemesi lazım. İki İbrahim de gelip benden özür diledi. Ama Toraman basın toplantısı da yapıp ayrıca özür diledi, ’Kalmak istiyorum’ dedi. Özür, konunun tekrar yönetime getirilip görüşülme, tartışılma sebebi. Görüşeceğiz. Orda pozitif bir karar çıkarsa, neden olmasın? Sonuçta İbrahim Toraman her takımda oynayacak bir futbolcu. Keza Üzülmez de.”

İBRAHİM Üzülmez’in durumu daha da karışık gözüküyor.. Onunla da başbaşa görüştünüz mü? O size neler söyledi? Kavgayı nasıl açıklıyorlar?

“O da özür diledi ama benden diledi, camiadan değil.. Kamuoyuna çıkıp bir an önce özür dilese iyi eder. İbrahim Üzülmez’e jübile teklif ettim. Düşünecek. Kendisi ’Bir sene daha oynarım’ dedi ama iyi düşünmesi lazım. Zaten iki oyuncuyu da satılığa çıkardık ama kulüpten kovmadık. İdmana çıktılar, takımdan rutin maaşlarını alıyorlar, bizim oyuncularımız hâlâ. Hiçbir yerden kendilerine transfer teklifi de gelmedi. Gelmesini de beklemiyordum açıkçası. Kampta kavga etmiş iki oyuncuya ne teklifi gelir ki?”

İKİ futbolcu da affedilmek istiyor, anladığım kadarıyla da affedeceksiniz.. Ancak teknik direktör Ertuğrul Sağlam bu karara karşı çıkıyor sanırım..

“İKİ kaptanı birbiriyle kavga etmiş, İstanbul’a döndükten sonra acaip açıklamalar yapmış, haklı olarak çok kızar tabii. Ama futbolcuları affetme kararını teknik direktörüme sormadan almam. Hatta cuma günkü yönetim kurulu toplantısına Ertuğrul Hoca’yı da çağıracağım. Kamp raporlarına bakarken bunu da konuşmak niyetindeyim. Yeni kaptanları da çok doğru ve hızlı belirledik. İyi bir karar verdiğimizi düşünüyorum Delgado ve Nobre hakkında.”

SİZ başkan olarak af için ne oy kullanacaksınız? Bu konuda yapılan yönetim toplantısında 16 üyeden 14’ünün ’2 futbolcu da affedilmesin’ kararı verdiğini duydum..

“O oylamada ben yoktum. Ama içim olmasa da başkanlık mevkim yöneticilerime hak veriyor. Kenan Öner’le benim saha kenarında kavga etmeme benziyor bu. Ama özür önemli, konuyu tekrar değerlendireceğiz.”

İKİSİ birden affedilecekse, bütün hazırlık kampını takımdan ayrı geçirmelerinin kendilerine ve takıma faydası oldu mu?

“DİĞERLERİ kadar idman yemediler tabii ama Ümraniye’de altyapı hocalarının gözetiminde antremanlara çıkıyorlar. Hem de beraber idman yapıyorlar. İkisi de pişman. Yanlış yaptıklarını biliyorlar. Keşkeyle de olmuyor bu işler. Yaşları da küçük değil ki... Aydın’la Batuhan olsa iki tokat atarsın ama iki koca kaptana ne yapacaksın ki? Şu an bize düşen de diledikleri özrü değerlendirmektir.”

Fatih Tekke ile hiç ilgilenmedik

BOBO’YA sürekli transfer teklifleri geliyor.. Onu satıp Fatih Tekke alacağınız doğru mu?

“HAYIR, Bobo’yu kesinlikle satmıyoruz. Para için bunu yapmayız. Rusya’dan teklif geldiği doğru ama yine de satmadık. Tekliflerin hiçbirini kabul de etmeyeceğiz. Doğru yazılmıyor hiçbir şey. Ayrıca onun yerine transfer edeceğimiz söylenen Fatih Tekke’yi severim ama hiç ilgilenmediğim bir oyuncu. Taraftarımızın kafası karışmasın.”

CEMAL ŞİMDİDEN FUTBOLA AŞIK

Yıldırım-Revna Demirören çiftinin 15 aylık oğlu Cemal, yürümeye başlar başlamaz futbol topundan ayrılmaz olmuş. Röportaj sırasında da futbol topunu eline alıp oynamaya başladı.

AİLESİYLE İLK KEZ POZ VERDİ

Başkan Demirören, Sanem Altan’ı Anadoluhisarı’ndaki evlerinde konuk etti.. Zarif eşi Revna Hanım, büyük oğlu Erdoğan, kızı Yelda ve 15 aylık oğlu Cemal’le birlikte ilk kez objektif karşısına geçti.. Ailesiyle toplu fotoğraf çektirme fırsatı bulamadığını belirten Başkan, “Bu fotoğrafı sizden istiyorum. Çerçeveletip duvarımıza asarız” dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle