GeriSpor Beşiktaş mahkemeye veriyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beşiktaş mahkemeye veriyor

Siyah beyazlı kulüp, UEFA'nın haksız kararına karşı hakkını Spor Mahkemesi'nde arayacak. G.Saray, stat ismi bildirdiği ve süre dolduğu için Juventus maçını Dortmund'da oynayacak.

UEFA'nın Chelsea maçını yurt dışında oynatma kararına tepki gösteren Beşiktaş, hakkını mahkemede arayacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında İstanbul Valiliği'nde düzenlenen toplantıda G.Saray, UEFA'ya stat ismi bilirdiği (Dortmund Westfalen) ve süre dolduğu için itirazda bulunmama kararı alırken siyah beyazlı kulüp konuyu, UEFA Tahkim Kurulu üyesi Levent Bıçakçı vasıtasıyla Lozan'daki Spor Mahkemesi'ne (CAS) taşıyacak. Sonuç alamazsa Avrupa mahkemelerinde hakkını arayacak.

AB zirvesine taşıyacağız

UEFA'nın kararının terörizmle mücadelede uluslararası işbirliği anlayışına büyük darbe vurduğunu belirten Başbakan Erdoğan, konuyu 12 Aralık'ta Brüksel'de yapılacak AB zirvesinde de gündeme getireceklerini vurguladı. Ve şunları söyledi: ‘‘G.Saray'ın maçı ayın 2'sinde. Maalesef süre itibariyle bu süreci işletme imkanı yok. Ancak Beşiktaş, Spor Mahkemesi'ne federasyonumuz vasıtasıyla gidiyor. Burada hakkımızı arayacağız. Hukuki süreci sonuna kadar devam ettireceğiz.’’

Karar pazartesi çıkar

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Hüsnü Güreli, ‘‘Üç ekip halinde, 7 profesör gözetiminde 68 sayfalık bir savunma verdik. Mahkemede tedbir kararı aldırırsak maçımızı İstanbul'da oynayacağız’. dedi. Siyah beyazlı kulübün başkanı Serdar Bilgili ise, 1 Aralık Pazartesi gününe kadar sonuç alacaklarını umduğunu söyledi.

İstanbul Valiliği'nde 4 saat süren toplantıya, Devlet Bakanı Şahin, İçişleri BakanıAksu, Futbol Federasyonu Başkanı Ulusoy, iki kulübün başkan ve ikinci başkanları Vali Güler, Emniyet Müdürü Cerrah katıldı.
False