GeriFutbol Beşiktaş-Chelsea maçı da Almanya'da
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beşiktaş-Chelsea maçı da Almanya'da

Abone Olgoogle-news

Uluslararası Spor Tahkim Kurulu (CAS), Beşiktaş'ın FC Chelsea maçının başka bir ülkeya alınmasına ilişkin karara yaptığı itirazı reddetti. Beşiktaş-Chelsea maçı da Almanya'da oynanacak.

G.Saray-Juventus maçının Almanya'da oynanmasının ardından Beşiktaş'a da Almanya yolu gözüktü.  Uluslararası Spor Tahkim Kurulu (CAS), Beşiktaş'ın FC Chelsea maçının başka bir ülkeya alınmasına ilişkin karara yaptığı itirazı reddetti. İsviçre'nin Lozan kentinde yaptığı toplantı sonunda nihai kararını veren mahkeme böylece, UEFA'nın maçın yapılacağı yer olarak belirlediği Almanya'nın Gelsenkirchen kentini onaylamış oldu.  Beşiktaş-FC Chelsea maçı, 9 Aralık Salı günü TSİ 21.45'te Gelsenkirchen kentinin Arena Stadı oynanacak.

ERZİK: BAŞKA MERCİ YOK

UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Beşiktaş'ın başvurabileceği başka bir merciin kalmadığını söyledi. Erzik, CAS'ın yürütmeyi durdurma kararını reddetmesiyle ilgili gerekçesini henüz öğrenemediğini belirterek, ''Ancak UEFA ve FIFA'nın statüsünde CAS'ın alacağı karardan sonra Beşiktaş'ın gideceği bir yer yok'' dedi.

İşleri nedeniyle Frankfurt'ta toplantıda olduğunu kaydeden Erzik, ''Öncelikle konuyla ilgili detayları öğrenmem lazım. Neden bu talebi reddettiler, onu öğrendikten sonra konuyla ilgili ayrıntılı açıklama yapabilirim'' dedi.

CAS'ın Beşiktaş'ın talebiyle ilgili olumsuz karar alması halinde istifa edeceği yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Şenez Erzik, "Ben CAS'ın Beşiktaş-Chelsea maçının İstanbul'da oynaması yönünde karar alması halinde UEFA, dış sahada diretirse 'Ne UEFA kalır ne de Şenes Erzik kalır' dedim. Ancak yazılan haberlerde bunlar değiştirilmiş. Benim söylediğim 'CAS Beşiktaş'ı haklı bulup kararı lehine alırsa ve UEFA'ya getirir de UEFA da bunu kabul etmezse ne UEFA kalır, ne de Erzik kalır' diye açıklama yaptım. Ben delimiyimki görevimden ayrılıyım. Bu konudaki kararı ben mi aldım?'' diye konuştu.

DÜREN: ARENA STADI KESİNLEŞTİ GİBİ

UEFA'nın Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş'ın FC Chelsea takımıyla yapacağı maçı tarafsız sahaya alması sonrası Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvuran, ancak buradan da sonuca ulaşamayan Beşiktaş Kulübü, Futbol Federasyonu ile birlikte yeni strateji belirlemeye çalışıyor.

Beşiktaş Kulübü İletişim Komitesi Başkanı Mete Düren, Futbol Federasyonu yetkilileriyle birlikte hukuksal olarak yapılabileceklerin üzerinde çalıştıklarını söyledi. Düren, CAS'ın FC Chelsea maçıyla ilgili yürütmeyi durdurma taleplerini reddettiğini belirterek, ''Olayların başladığı noktadan itibaren bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kulübümüz federasyonla ortak hareket ederek ilave ne gibi hukuksal yollara başvurabileceğimize birlikte karar vereceğiz. Futbol Federasyonu ile birlikte hukuk kurulumuz UEFA'nın bu konulardaki prosüdürlerini inceleyerek başka ne gibi hukuksal yollara başvurabiliriz bunları tespit edeceğiz. Mümkün olan tüm hukuksal yöntemlere başvuracağız. Karar henüz yeni. Bu konudaki tavrımız da önümüzdeki günlerde belli olacak'' diye konuştu.

Maçın dış sahada yapılması durumunda hazırlıklı olduklarını kaydeden Düren, ''Chelsea maçının Arena Stadı'nda oynanması kesinleşti gibi. Bunun için teknik yetkililerimiz Schalke 04 Kulübü yetkilileriyle toplantılar yapıyorlar. Maç için ön protokol imzalanmak üzere. Arena Stadı'nı BJK İnönü Arena Stadı'na çevirmek için de Avrupa'da yaşayan vatandaşlarımıza ve buradaki taraftarlarımıza tarihi görev düşüyor. Gerek Türkiye'de, gerek Almanya'da, gerekse diğer ülkelerde yaşayan vatandaşlarımızdan Arena Stadı'nı siyah-beyaz flamalarla ve Türk bayraklarıyla donatmalarını bekliyoruz'' dedi.

False