BATMAN HABERLERİ

Batman'da 13 bölgede 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildi

DHA
10.11.2016 - 10:16 |Son Güncelleme :
Batmanda 13 bölgede özel güvenlik bölgesi ilan edildi
DHA

BATMAN, (DHA) - BATMAN Valiliği, Kozluk ve Sason İlçeleri arasında bulunan 13 bölgenin terörle mücadele açcısından 9-23 kasım tarihleri arasında özel güvenlik bölgesi ilan edildiğini açıkladı.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Kozluk ve Sason ilçeleri kırsalında terör örgütü mensuplarının muhtemel geçiş güzergâhları ve barınma yerleri olan Kuşaklı Dağı kuzeyi ve kuzey batısı, güneyi, Yamaçlı Tepe Doğusu, Kevni Tepe, Şan Tepe, Gem Tepe, Aşağı Kilimli Mahallesinin güney ve kuzey doğusu, Erdemli Köyü Güneyi, Montol Tepe Güneyi arasında bulunan Aydınlık dağı bölgesinde terör örgütü mensuplarının faaliyetini engellemek, eylem etkinliğini kırmak maksadıyla icra edilebilecek operasyonlarda sivil vatandaşların can ve mal güvenliği açısından riskler oluşabileceği değerlendirildiği belirtildi. Açıklamada, bu nedenle milli güvenlik, kamu düzeni ve kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla 5442 sayılı İl İdaresi Kanun’un 11’inci maddesine istinaden söz konusu bölgelerin 9-23 Kasım tarihleri arasında özel güvenlik bölgesi ilan edildiği belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Batman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Batman ilinden Batman'da 13 bölgede 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Kasım 2016 tarihinde saat 10 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Batman'da 13 bölgede 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildi haberi güncellenecektir.

BATMAN NAMAZ VAKİTLERİ

28 Temmuz 2021, Çarşamba
 • İmsak
  03:30
 • Güneş
  05:08
 • Öğle
  12:27
 • İkindi
  16:17
 • Akşam
  19:36
 • Yatsı
  21:07
Sayfa Başı