Başkent’in yüzler kulübü

Ankara Basketbol Kulübü (ABK) Genç Erkek Takımı, ligde fırtına gibi esiyor. Gençler kategorisi 1.Küme B Grup’ta mücadele eden lacivert-beyazlılar, deneyimli antrenörleri Altay Kansak yönetiminde başarıdan başarıya koşuyor.

Oynadıkları beş karşılaşmanın ikisini rakipleri sahaya çıkmadığı için hükmen kazanan ABK, diğer üç maçını da 100 sayı barajını aşarak, galip tamamladı. Gençler Ligi’nde 286 sayı ile en fazla sayı atan takım ünvanını da elinde bulunduran ABK, grubunda yenilgisiz olarak lider durumda. Yarı final grubuna yükselmeyi şimdiden garantileyen ABK’nın hedefi, buradan da çıkarak üç maç üzerinden yapılacak final maçlarını da kayıpsız geçmek.

"İddialıyız"

ABK Antrenörü Altay Kansak, geçen yılın yıldız takımı oyuncularından yaptıkları takviyelerle mücadele ettiklerini belirterek, Ankara şampiyonluğu için iddialı olduklarını söyledi. Kansak, her geçen gün kötüye doğru giden Ankara basketbolunu diriltmeyi amaçladıklarını kaydederek, "Bizim kulüp olarak böyle bir misyonumuz var. Maalesef Ankara basketbolu eski günlerini aratır duruma geldi. Kulüp takımlarımız, Türkiye Şampiyonaları’nda başarılı olamıyor. Biz çalışmalarımızı, şampiyonluk hedefimiz doğrultusunda sürdürüyoruz" dedi.
Haberle ilgili daha fazlası: