AYDIN HABERLERİ

Başkan Alıcık, Alevi Kültür Derneğinde 4. Gün İftarına Katıldı

IHA
20.10.2015 - 19:07 |Son Güncelleme :

BAŞKAN ALICIK, ALEVİ KÜLTÜR DERNEĞİNDE 4. GÜN İFTARINA KATILDI

IHA

Nazilli Alevi Kültür Derneği’nde, Muharrem ayı nedeniyle her gün akşam düzenlenen iftar etkinliği ve muharrem sohbetlerinin 4. Gün iftarına Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’da katıldı.
Nazilli Alevi Kültür Derneği’nde, Muharrem ayı nedeniyle 12 gün süren ve her akşam düzenlenen iftar etkinliği ve muharrem sohbetlerinin 4. Günündeki Rızalık lokmasını Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık verdi. Büyük yoğunluğun yaşandığı iftarda ekmekleri Başkan Haluk Alıcık dağıttı. Alevi Kültür Derneği Başkanı Ali Haydar Yetim, yaptığı konuşmada bu güne kadar Alevi Kültür Derneği’ne maddi manevi katkılarını esirgemeyen Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a teşekkür ederek “Muharrem ayının biz aleviler için bir başka önemi vardır. Muharrem ayı bizler için bir yas ayıdır. Sebebi 10 Muharrem günü Kerbela da İmam Hüseyin’in şehit düşmesidir. Bizlere düşen yüreklerimizi ve gönüllerimizi birleştirmek ve sevgimizi her geçen gün arttırmaktır. Birlik ve beraberliğimizi bozmadan kardeşliğimizi devam ettirmektir. Ben böyle bir günde aramızda bulunan Nazilli Belediye Başkanımız Haluk Alıcık’a teşekkür ediyorum. Kendisi bu gün burada bulunarak rızalık lokmasını dağıtmıştır. Rızalık lokmasını veren kişi helal ettirmek için başında bulunması gerekir. Başkanımız Haluk Alıcık’a rızalık lokmalarını kendi elleri ile bizlere dağıtarak helal ettirmiştir” dedi.
Tutmuş olduğunuz oruçlarınızı Allah kabul etsin diyerek dernekte bir konuşma yapan Başkan Alıcık “Muharrem ayı başkanımızın da ifade ettiği gibi yas ayıdır. Hz. Hüseyin efendimizin şehit edilmesi bizi derinden yaralayan tarihteki önemli hadiselerden biridir. Muharrem ayında birçok hadise vuku bulmuştur. Biz bu ayı hakkıyla anlamak ve yaşamak durumundayız. Ehlibeyti sevmek elbette ki hepimizin boynunun borcu, Peygamberimiz (s.a.v.) sevdiğimiz gibi Hz. Ali efendimizi de Hz. Hüseyin efendimizin neslinden gelenlerin hepsini çok seviyoruz. Sen alevisin sen sünnisin diye bizleri ayrıştırmaya çalışıyorlar böyle oyunlara gelmememiz gerekiyor. Hepimizin Allah’ı bir peygamberi bir kitabı bir bayrağı bir devleti bir, bir milletin çocuklarıyız. Bizler yaratılanı yaratandan ötürü çok seviyoruz. Dolayısıyla bizi birbirimize bağlayan o kadar birler var ki, bu nedenle bu bağlarımız çok güçlüdür. Biz birbirimizi sevmeye birbirimizi saymaya birbirimize hürmet etmeye birbirimizi daha iyi anlamaya gayret etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Başkan Alıcık, Alevi Kültür Derneğinde 4. Gün İftarına Katıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 19 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Alıcık, Alevi Kültür Derneğinde 4. Gün İftarına Katıldı haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

10 Mayıs 2021, Pazartesi
 • İmsak
  04:21
 • Güneş
  05:56
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  16:59
 • Akşam
  20:14
 • Yatsı
  21:43
Sayfa Başı