İZMİR HABERLERİ

Başarı için değişim vurgusu

DHA
23.05.2016 - 10:43 |Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) İşletme Enstitüsü, yenilikçi düşünceyi geliştirmek için üst düzey yöneticileri 'inovasyon gurusu' olarak bilinen Erez Tsalik tarafından yürütülen çalıştayda buluşturdu. SIT Innovation and Design Thinking Yöneticisi Erez Tsalik, iş dünyasında yöneticilerin değişimi istemedikçe, başarının olmayacağını söyledi.
Çalıştaya, Aygaz, Katmerciler Araç Üstü Ekipman, Tepe İnşaat, Mentoro Danışmanlık Eğitim, Zorlu Tekstil, Tesco KİPA, Özgür Tarım Ürünleri, Garanti Bankası'ndan üst düzey yöneticiler ile İEÜ Rektörü Prof. Dr. Can Muğan ve Rektör Danışmanı Haluk Mesci katıldı. Çalıştayı yürüten Tsalik, inovasyonun faydalı ve etkin bir sonuç sağlamak için farklı düşünmek ve hareket etmek olduğunu kaydetti. Firmaların hayatta kalmak için yenilikler yaratması gerektiğini belirten Tsalik, "Düşünme araç ve yöntemleri, öğretilebilir ve öğrenilebilir kavramlardır. Aklımızda kalıplamış kavramları aşmak zorundayız. Böylece aklımızı farklı düşünmeye dair esnetmek ve eğitmek için uğraş veriyoruz. İyi bir yönetici hep en önde gitmelidir. Çalışmalarını değişime ayak uydurmaya, eldeki kaynakları kullanarak farklı düşünmeye zorlamalıdır. Üst düzey yöneticiler değişimi kucaklamadıkça değişim yakalanamaz" dedi.
Yöneticilerin düşünme sürecine destek olarak daha hızlı ve verimli sonuçlara ulaşmalarını sağlamak üzere uygulamalar yaptığını aktaran Tsalik, şunları söyledi:
"Eğitimimiz, SIT Metodu ile yaratıcı ve inovatif fikir üretme süreci ve becerisi üzerineydi. Yaratıcı düşünmenin nasıl başarıldığına dair, akademik araştırmalara dayalı olarak geliştirilmiş sistematik yöntemimizi uyguladık. Aklımızdaki kalıplaşmış kavramları aşmaya çalıştık. Ayrıca aklımızı farklı düşünmeye dair esnetmek ve eğitmek için uygulamalar yaptık. Yeni ürün geliştirmek, sorun çözmek, üretkenliği artırma ve maliyet düşürme gibi konularda kesinlikle kullanılması gereken yöntemleri paylaştık."

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Başarı için değişim vurgusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Mayıs 2016 tarihinde saat 10 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başarı için değişim vurgusu haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

13 Mayıs 2021, Perşembe
 • İmsak
  04:17
 • Güneş
  05:55
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  17:03
 • Akşam
  20:21
 • Yatsı
  21:52
Sayfa Başı