Baroni: Ayrılmayı hiç düşünmedim

Baroni: Ayrılmayı hiç düşünmedim

Fenerbahçe'nin Brezilyalı oyuncusu Cristian Baroni, Topuk Yaylası'nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Haberin Devamı

Sözlerine sezon öncesi çalışmaların yorucu ve sert geçtiğini söyleyerek başlayan Baroni, "Tüm arkadaşlarımız, hepimiz çok iyi çalışıyoruz, yeri geliyor yoruluyoruz, yeri geliyor eğleniyoruz. Bazen ağrılarımız oluyor ama çalışmalıyız, sezon sonunda başarı elde etmek istiyoruz. Bu anlayışla hepimiz gayretli bir şekilde çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

UEFA'nın verdiği ceza hakkında konuşan Baroni, "Çok üzücü bir durum oldu tabii ki, bunun ikinci kez olması bu kararın ikinci kez alınmasına çok üzüldük hem biz, hem taraftarlar hayal kırıklığı yaşadık. Biz sahada çok ter döktük, çok mücade ettik, çok emek harcadık. Bunun karşılığını alamamak acı verici. Bize düşen bütün hedeflere doğru ilerlemek Fenerbahçe çok büyük bir takım ve yıkılmaz" dedi.

Cristian Baroni yabancı sınırlaması için ise, "Bizim için önemli olan şey Fenerbahçe'yi şampiyonluğa götürmek, başarıya götürmek, hepimiz bu takım için mücaedele ediyoruz. büyük takımlarda çok sayıda kaliteli yabancı futbolcular olur. Fenerbahçe'de olduğu gibi. Ama Fenerbahçe'yi başarıya götürmek için kim iyiyse o oynar, tribüne çıkmak zorun değil. Bu sorun teşkil etmemeli, dediğim gibi önemli olan Fenerbahçe. Takımdaki yabancı sınırlaması rekabeti arttıracaktır. Kimin oynadığı önemli değil, önemli olan Fenerbahçe'nin başarısı" şeklinde konuştu.

Aykut Kocaman ile Ersun Yanal'ı bir karşılaştırma yapamam diyen Brezilyalı oyuncu; "Her teknik adamın farklı stilleri var. Aykut Hoca burada çok iyi işler başarmıştı. Şimdi farklı bir hocamız var. Aynı şekilde çalışmalarımız sürdüreceğiz" dedi. İstikrarlı oyun ve inişli çıkışlı performansı hakkında soru yönelitilen Baroni, "Hiçbir oyuncu devamlı iyi oynayamaz zaten. Kötü oynadığınız zamanları minimuma indirmeniz lazım. İstikrar için her maç çok iyi oynamasanız da genelde iyi olmalısınız. Önemli olan kötü oyunu en aza indirmek" sözlerini sarfetti.

"Burada mutluyum" diyen orta saha oyuncusu; "İstanbul'da yaşayanlar ve buraya gelip giden yabancılar da iyi bilir İstanbul'u. İnsanların sıcak kanlılığı , yardımseverlik çok güzel. Fenerbahçe gibi büyük bir takımda oynamak, bu sinerjinin içinde olmak çok ayrı ve güzel duygular. 5 sene boyunca bu takımda oynamak kolay değil. Bazılarına kolay gelebilir ama büyük bir baskı var. Hedef hep kupalar kazanmak. Benim için bu formayı taşımak çok büyük bir gurur. 5 yıl içinde kötü oynadığım dönemler olmuştur ama ben bu ailenin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum" şeklinde konuştu.

Özellikle İtalya ve Brezilya kulüplerinden teklif aldığı hatırlatılan Baroni, "Burada önemli olan benim düşüncelerim, hiç ayrılmayı düşünmedim. Fenerbahçe'de kalmak istiyorum. Ben ve ailem burada olmaktan mutluyuz. Benim 2015 yılı kadar kontratım var ve bunu tamamlamak istiyorum. Ancak kulübümün benden bir isteği olursa, benimle çalışmak istemezlerse o zaman düşünürüm ayrılmayı, ancak o zaman giderim" dedi.

Brezilyalı futbolcu, ezeli rakip Galatasaray ve bu derbilerde yaşananlar ilgili olarak ise şunları söyledi: "Rekabetin oluşturduğu bir atmosfer var. Ancak şunu unutmamalıyız, bu maçlar 90 dakikadan ibaret. Bu maçları bir savaşa, büyük olaylara dönüştürmek yerine, barış içinde, şölen havasına dönüşmeli. Futbol ve mücadeleden herkes zevk almalı."


 

Haberle ilgili daha fazlası: