GeriSpor Bariç Tarık'ı haşladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bariç Tarık'ı haşladı

Fenerbahçe Teknik Direktörü, sinirli hareketleriyle dikkat çektiği sabahki idmanda, başta Sabin ve Selahattin olmak üzere istediklerini yapamayan futbolcularına verdi veriştirdi. Özellikle Tarık Bariç'in hışmına uğradı.

Sinir küpü F.Bahçe'de Teknik Direktörü Bariç'in öfkesi dinmiyor. Hırvat çalıştırıcı dün yine futbolcularına ateş püskürdü. Sabah yapılan antrenmanda oldukça sinirli gözüken Bariç, zaman zaman Yugoslavca küfürler savurdu. Sabin İlie ve Selahattin'e de sert çıkışlar yapan Bariç'in esas hışmına uğrayan ise Tarık'tı.

Tarık hedefti

İdmanda özellikle Tarık ile ilgilenen Bariç, bir pozisyonda sakatlanarak yerden kalkmayan bu genç futbolcuya bağırırken, kendi dilinde küfürler savurdu. Bağırmaktan sesi kısılan Hırvat çalıştırıcı, Tarık'ı sert bir dille azarlarken ‘‘Çok dikkatsiz oynuyorsun. Kafan arkada koşuyorsun'' diye bağırdı.

Sert esti

Antrenman boyunca, futbolcularına yapmaları gereken hareketleri gösteren Bariç, verdiği taktikleri uygulayamayan İlie, Selahattin ve Tarık yanında diğer futbolcularının da hataları nedeniyle küplere bindi. Futbolcularına, ‘‘Sorumsuzsunuz, böyle futbol olmaz. Kafanızı kaldırın, sağınıza solunuza bakın, ayağa oynayın'' diye çıkıştı.

Neden sinirlendi?

Hırvat çalıştırıcının bu sert tavrı, Fenerbahçe'de havayı gerginleştirirken, Bariç basın mensuplarının ‘‘Neden bu kadar sinirlisiniz?'' sorusuna ‘‘Ben şampiyonluğa oynayan futbolcularımın sorumluluğunu bilmesini istiyorum. Söylediklerimi yapmıyorlar. Herhalde buna gülünmez'' yanıtını verdi.

Üçlü forvet denedi

Fenerbahçe'de dün üçlü forvet denendi. Sabah idmanında fırtınalar koparıp, sinirli davranışlarıyla dikkat çeken teknik direktör Otto Bariç, sarı lacivertlilere taktik çalışmasında Sabin İlie, Boliç ve Saffet Sancaklı'yı forvette oynatarak, üçlü forvet denemesi yaptı.

Yaklaşık bir saat süren antrenmanda, sarı lacivertli futbolcuların adeta pestilini çıkaran Bariç, Ali Nail'i de ilk kez orta sahanın solunda denedi. Sakatlığı süren Uche ve Erol'un sadece düz koşu yaptığı çalışmada, Rüştü ile Kemalettin de salonda çalıştılar.

Fener'de Rüştü müjdesi

G.Saray maçının ilk yarısında sakatlanan, F.Bahçe Kaptanı RÜştü'nün, G.Antep maçında forma giyeceği açıklandı. Kulüp doktoru Cengiz Dinç, Rüştü'nün durumunun iyiye gittiğini ve bir kaç gün içinde idmanlara başlayacağını söyledi. Öte yandan Kemalettin'in ameliyat olması kesinleşti.

F.Bahçe oyun kurucu arıyor

Bariç, Okocha'nın yanında oynayacak yeni bir futbolcu transfer edilmesini istediğini, arayışlarının sürdüğünü söyledi

Teknik Direktör Bariç, TSYD Derneği'nin Aydın Doğan Eğitim Merkezi'nde F.Bahçe yazarlarına takımla ilgili bilgi verdi. Bariç, oyunu yönlendirecek bir futbolcuya ihtiyacı olduğunu belirterek, ‘‘Oyunu organize edecek Okocha'nın yanına bir oyuncu daha arıyorum. Bu mutlaka Türk olacak. '' dedi.

Hırvat çalıştırıcı, ‘‘Gençlerden bir hayli umutluydum ancak aradığım ismi bulamadım. Kemalettin mücadeleci, akıllı ve organizatör özelliğe sahip. Sakatlığı yüzünden istediğim gibi kullanamadım. Tarık ile belli sorunlarımız var. Kalitesi yanında eksiklerini düzeltmeye çalışıyoruz'' diye konuştu.

Ali Nail'den umutlu olduğuna değinen Bariç şunları söyledi: ‘‘A.Nail'in teknik, oyun görüşü çok iyi ama fiziksel olarak aktif hale gelmeli. F.Bahçe'de koşması gerektiği gibi koşmamış. Selahattin'in kendine özgü özelliği var, ama Okocha kadar organize değil. Oyuncu potansiyelimiz rakiplere göre düşük. Ancak bunun için ağlamıyorum.''

Almanya'da istediği çalışmayı ve yüklenmeyi maç trafiği yüzünden yapamadıklarını belirten Bariç, başlangıçta güçlü rakiplerle oynamanın kendileri için ideal olmadığını söyledi. G.Saray yenilgisine de değinen Bariç, ‘‘G.Saray karşısına 4-4-2 düzeninde çıksak bile yenilirdik. Elimdeki kadroyla 3-5-2'nin daha başarılı olacağıma inanıyorum'' dedi.

BARİÇ Aygün'le ilgilenmedi

F.Bahçe'de, askerlik görevini yaptığı için antrenmanlara katılamayan Aygün'e izin alındı ve bu futbolcu çalışmalara katıldı. Aygün, takımdan ayrı olarak çalıştı. Ancak teknik direktör Bariç 15 gün süre ile deneyeceği bu futbolcusu ile hiç ilgilenmedi.

İbrahim İskeçe toprağa verildi

F.Bahçe ile G.Birliği'nin önceki gün vefat eden eski futbolcularından ve bir dönem de Futbol Federasyonu Başkanlığı yapan İbrahim İskeçe toprağa verildi. Sarı lacivertli kulüpte, Yüksek Divan, Haysiyet Divan Kurulu üyelikleri görevlerinde de bulunan İbrahim İskeçe'nin cenazesi, Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi.

False