İSTANBUL HABERLERİ

Bakanlara Facebook'tan hakaret iddiasına 4 yıl 8 ay hapis istemi

DHA
05.05.2017 - 11:25 |Son Güncelleme :
Bakanlara Facebooktan hakaret iddiasına 4 yıl 8 ay hapis istemi
DHA

Serpil KIRKESER/İSTANBUL,(DHA) Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve Ak Parti Milletvekili Sema Ramazanoğlu'na sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden hakaret ettiği iddia edilen Etem A.'nın 1 yıldan 4 yıl 8 aya kadar hapsi istendi. Şüpheli Etem A. hükümetin yaptığı icraatlara kızdığı için suça konu paylaşımları yaptığını ifadesinde söylediği de iddianameye yansıdı.  


 

“HÜKÜMETİN İCRAATLARINA KIZDIĞI İÇİN PAYLAŞIM YAPMIŞ"

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede şüpheli Etem A. (38) 8 Nisan 2016 tarihinde Sema Ramazanoğlu'na ve 11 Nisan 2016 tarihinde de Bekir Bozdağ hakkında suça konu paylaşımları Facebook üzerinden yaptığı belirtildi. İfadesi alınan şüpheli Etem A.'nın, hükümetin yaptığı icraatlara kızdığı için suça konu paylaşımları yaptığını ikrar ettiğinin görüldüğü iddianamede belirtildi. 


 

“PAYLAŞIMIN TOPLUM ÖNÜNDE KÜÇÜK DÜŞÜREN NİTELİKTE OLDUĞU BELİRTİLDİ"

İddianamede, “Kişilik hakları kişinin kendi hür ve bağımsız varlığının bütünlüğünü sağlar. Hayat, beden ve ruh tamlığı, vicdan, düşünce ve ekonomik çalışma özgürlüğü, şeref, haysiyet, itibar, ün, ad, sır ve resim hep kişisel varlıklardır. Yalın bir ifade ile şeref ve haysiyet dahil olduğu toplumun gerekli saydığı ahlaki niteliklere sahip olduğu ya da böyle kabul edildiği için, kişiye verilen değeri ifade eder . Kişinin onuru, şerefi ve saygınlığı toplum içindeki manevi değerlerinden oluşur" ifadelerine yer verildi. Şüphelinin paylaşımlarının eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema  Ramazanoğlu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ı kamuoyu ve toplum önünde küçük düşüren, şeref , onur ve saygınlığını zedeleyen nitelikte olduğu belirtilerek, atılı suçların yasal unsurlarının oluştuğu kanaatine varıldığı kaydedildi. 


 

4 YIL 8 AYA KADAR HAPSİ İSTENDİ

İddianamede şüpheli Etem A.'nın “Hakaret" suçundan 1 yıldan 4 yıl 8'aya kadar hapsi talep edildi. İddianame kabul edilirse şüpheli Etem A. önümüzdeki günlerde Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Bakanlara Facebook'tan hakaret iddiasına 4 yıl 8 ay hapis istemi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Mayıs 2017 tarihinde saat 11 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bakanlara Facebook'tan hakaret iddiasına 4 yıl 8 ay hapis istemi haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

03 Mart 2021, Çarşamba
 • İmsak
  06:04
 • Güneş
  07:28
 • Öğle
  13:21
 • İkindi
  16:30
 • Akşam
  19:04
 • Yatsı
  20:23
Sayfa Başı