GeriSpor Babasıyla kazandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Babasıyla kazandı

Çin'de düzenlenen ‘‘Dünya Güzellik Yarışması’’nda ilk 20'ye giremeyen Tuğba Karaca, yarışmada birinci seçilen İrlandalı Rosanna Davison'un, bu dereceyi babası İrlandalı müzisyen Chris de Burgh sayesinde kazandığını ima etti.

Geçtiğimiz Cumartesi Çin'de yapılan ‘‘Dünya Güzellik Yarışması’’nda ilk 20'ye giremeyen Tuğba Karaca, Türkiye'ye küskün ve şaşkın döndü. Birinciliği İrlandalı finalist Rosanna Davison'un kazanmasının ardından, şike iddiası ortaya atılmış, jüri üyelerinden Louis Walsh'un, sonuçlar açıklanmadan saatler önce gazetecilere birinciyi açıkladığı ileri sürülmüştü. Karaca, şike ile ilgili soruya ‘‘Böyle büyük bir organizasyona leke sürmek istemeyeceklerdir. Ama hiçbir kız sonuçtan mutlu değil. Çünkü ilk üçü kimse içtenlikle kutlamadı. Çünkü yarışma kuralları gereği, güleryüzlü ve kamptaki diğer kızlarla iletişim kurma kuralı vardı. Onların, özellikle de Rosanna'nın kimseyle ilişkisi yoktu. Eğer bu bir kıstassa, onun kimseyle dostluğu yoktu’’ diye yanıt verdi.

İlk üçe girmeyi bekliyordum

Karaca: ‘‘İlk üçe girerim diyordum. Jüri dahil, birçok ülke beni favori gösteriyordu. Kızlar bana ‘Come on Turkey' (Haydi Türkiye) diye tezahürat yapıyordu. İlk 20'ye bile giremeyince herkesin suratı düştü ve ‘nasıl yani' demeye başladı. Zaten son hafta, Rosanna babası Chris De Burgh'ün imzalı fotoğraflarını dağıtıyordu. Biz kendi fotoğraflarımızı dağıtırken o bunu yaptı. Ve bu öğrenilince ona farklı davranmaya başladılar. Hakkıyla alabilirdi ama babasının gölgesi altında kaldı. Yıldırım Mayruk'un diktiği yarışma kostümünün herkes tarafından çok beğenildiğini ve Peru'nun kostümünün birinci olmasından dolayı da ayrı bir şok yaşandığını belirten Karaca, ‘‘En azından kostümde ödül alsaydık. Çünkü çok özel, her şeyi el işiyle hazırlanan bir kostümdü’’ dedi.

Yeditepe Üniversitesi Sanat Yönetmenliği bölümünde okuyan Karaca, ‘‘İyi işlere imza atmak istiyorum. Ve istediğim tek şey iyi bir spiker olmak’’ diyor.

Jackie Chan beni beğendi

Tuğba Karaca Birinci güzel Rosanna Davison'un babası Chris de Burgh'ün (üstte) fotoğraflarıyla reklam yaptığını ve bunun da jüriyi etkilediğini ima etti. Karaca, jüride görev alan Jackie Chan'in kendisini çok beğendiğini de söyledi.
False